XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2011 r.

1. Dziś gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają Kalendarze Misyjne. Zachęcamy do ich nabywania, złożona ofiara jest darem na cele misyjne. Jednocześnie informujemy, że w tym roku nie będziemy rozdawać kalendarzy podczas odwiedzin kolędowych.

2. Jutro ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. Ze względu na dzień wolny od zajęć w szkole oraz wyjazdów i wyjść na cmentarze w celu porządkowania grobów, nie będzie nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godz. 16.00.

3. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

4. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie i modlitwa przy tablicach pamiątkowych naszych zmarłych księży proboszczów. Następnie wspólne wyjście z ks. Wikariuszem na cmentarz junikowski.

5. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. Po Mszy św. o godz. 16.30 dzieci wraz z opiekunami udadzą się na cmentarz junikowski w celu uczczenia pamięci ks. prob. K. Sewola oraz prof. W. Degi – patrona szkoły. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione. 

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na „Sobotnie spotkanie z dziećmi”, które rozpocznie się o godz. 11.00 w sali na probostwie.

11. W najbliższą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać „proporczyki” z grafikami i cytatami biblijnymi, które mogą służyć w chrześcijańskim ozdobieniu wiązanek, składanych na grobach naszych bliskich. Ofiara dowolna. Całość przeznaczona będzie na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

12. W niedzielę 6 listopada oraz w Święto Niepodległości 11 listopada po mszach św. będzie można nabywać świeże rogale marcińskie. Akcję podejmuje młodzież naszej parafii oraz Caritas parafialna.

13. Dziś nasze myśli biegną ku uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnieniu Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej kulturze zawsze ze czcią odnosiliśmy się do zmarłych i z szacunkiem do świata duchów. Kpina ze śmierci oraz tego, co spotka nas po przekroczeniu jej bram, jest obca kulturze chrześcijańskiej, dlatego też zwracam się do katolickich rodziców, by postarali się wytłumaczyć swoim dzieciom, że udział w halloween jest czymś niestosownym.

14. Zmarła śp. Maria Kołodziejczak, zam. przy ul. Malwowej – pogrzeb odbędzie się w środę 02.11.2011 r. o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz