XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019 r.

1. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

3. W związku ze zbliżającymi się misjami i nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii został skierowany list do parafian zapraszający do udziału w tych ważnych wydarzeniach. Młodzież dostarcza go do każdego domu.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek 04 listopada br. o godz. 15.15 na „Spotkanie Seniorów”.  Podczas spotkania m. in. wspomnienie Nawiedzenia kopii obrazu MB Jasnogórskiej w latach 1977/78. Osoby, które nie mogą samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75. Zapraszamy! 

5. W poniedziałek 4 listopada o godz. 16.30 celebracja zaduszkowa z udziałem dzieci klas I – III i ich rodziców.

6. W poniedziałek spotkanie Rady duszpasterskiej, o godz. 18.00 Msza św. i po jej zakończeniu obrady na probostwie.

7. Akcja Katolicka dnia 06.11.2019 r. organizuje wyjazd do Multikina Malta na film: „Nieplanowane”. Koszt biletu: 13 zł, przejazd gwarantowany, zapisy dziś w zakrystii. Zbiórka przed kościołem o godz. 15.00.

8. W środę  tj. 06.11.br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Przyszła niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z tej okazji gościć będziemy kleryka, który po Mszach św. zbierze ofiary na utrzymanie seminarium.

12. W niedzielę 10 listopada, Szkolne Koło Caritas rozprowadzać będzie Rogale Świętomarcińskie.

13. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy Świętych składka inwestycyjna.

14. Od niedzieli 10.11.br.przed i po każdej Mszy św. oraz w każdą środę w godz. 16 – 17-tej czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabywać emblematy do dekoracji domów oraz pamiątki z okazji nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej parafii.

15. Od 04 do 15 listopada, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych.

16. Od Mszy św. wieczornej w sobotę 16 listopada rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które potrwają do dnia przyjęcia Ikony Jasnogórskiej, a więc 24.11.2019 r. Już teraz planujmy tak swój czas, by móc regularnie uczestniczyć w proponowanych w tym okresie praktykach religijnych.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje pielgrzymkę do Lourdes dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów.  Termin od 06 – 10 maja 2020 br. z wylotem z lotniska Poznań Ławica.  Bliższe szczegóły  na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas w przedsionku kościoła. Odbiór kart zgłoszeń uczestnika oraz informacje w każdą środę od godz.16.00 -17.00 w biurze Caritas.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Miłujcie się! w cenie 5 zł, Gość Niedzielny w cenie 6 zł.

19. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

20. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz