XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2012 r.

1. Ks. Jakub Knychała składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary na budowany przez niego kościół. Składka wyniosła 2640 zł.

2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii niedzielą modlitw o powołania i pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Gościmy kleryka Łukasza Bąbelka, który dzieli się refleksją na temat powołania do kapłaństwa, a po Mszach św. zbiera ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, w pokoju Caritas, rozprowadzają flagi: biało-czerwone, żółto-białe i biało-niebieskie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na cele charytatywne.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania:
- Poniedziałek, 5 listopada g. 16:15 kl. IIIa
- Poniedziałek, 5 listopada g. 17:00 kl. IIId
- Wtorek, 6 listopada g. 16:15 kl. IIIb
- Wtorek, 6 listopada g. 17:00 kl. IIIc
- Wtorek, 6 listopada g. 18:45 dziewczęta z klas Ia i Ib
- Wtorek, 6 listopada g. 19:30 dziewczęta z klas Ic i z innych szkół
- Środa, 7 listopada g. 17:30 dziewczęta z klas IIa i IIb
- Środa, 7 listopada g. 18:15 dziewczęta z klas IIc i z innych szkół
- Czwartek, 8 listopada g. 16:00 chłopcy z klas IIa i IIb
- Czwartek, 8 listopada g. 17:00 chłopcy z klas IIc i z innych szkół
- Piątek, 9 listopada g. 16:00 chłopcy z klas Ia i Ib
- Piątek, 9 listopada g. 17:00 chłopcy z klas Ic i z innych szkół

5. W poniedziałek o godz. 16.00 dla dzieci klas I, II, III „Celebracja Zaduszkowa” – dzieci przynoszą wypisane na kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych krewnych.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W niedzielę Święto Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o rodakach, którzy ginęli za wolność naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona za Ojczyznę.

9. Składka w kościele z drugiej niedzieli w miesiącu w części zostanie wykorzystana na inwestycje parafialne, a druga część zostanie przekazana na potrzeby Stolicy Apostolskiej z racji obowiązkowej składki na ten cel w dniu 11 listopada.

10. Kom Kultury „Stokrotka” zaprasza na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości na godz. 16.00.

11. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

12. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

13. Kalendarze na rok 2013 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne w cenie 5 zł, a Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej w cenie 3 zł.

14. Zmarła śp. Mieczysława Kujawa zam. przy ul. Łubinowej, pogrzeb odbędzie się 08.11.2012 r. o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz