XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

1. Dziś gościmy „Rycerzy św. Jana Pawła II”, którzy dają świadectwo na temat swojego zaangażowania w życie Kościoła. Liczymy, że również w naszej parafii znajdą się chętni, którzy podobnie jak oni, chcieliby pogłębiać swoją formację religijną w duchu nauczania św. Jana Pawła II i dawać świadectwo wiary we wspólnocie parafialnej.

2. Rodziców, którzy zadeklarowali modlitwę różańcową w intencji swoich dzieci, zapraszamy do zakrystii w celu omówienia zasad i odebrania spisu objętych intencją modlitewną.

3. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 konferencja ks. kan. A. Kościańskiego, o godz. 18.00 Msza św., a następnie wspólny różaniec.

4. W poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a w środę 31 bm. zachęcamy dzieci, by poszły z dorosłymi na cmentarz porządkować groby bliskich i tam odmówiły dziesiątkę różańca.

5. W środę 31 października o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna z uroczystości Wszystkich Świętych. Po Mszy św. ostanie w tym roku nabożeństwo różańcowe.

6. W środę o godz. 19.00, w sali domu parafialnego spotkanie mężczyzn z przedstawicielem Rycerzy św. Jana Pawła II.

7. W czwartek 01.11.2018 r. – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed Mszą św. o godz. 8.00 różaniec za zmarłych naszych proboszczów i parafian.

8. Dnia 01.11.2018 r. na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne.

9. W piątek 02.11.2018 r. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych, a o godz. 19.00 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. O godz. 16.00 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji I piątku miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca od godz. 8.30.

12. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Przyszła niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z tej okazji gościmy syna naszej parafii – kleryka Marcina, który po Mszach św. zbiera ofiary na utrzymanie seminarium.

13. Akcja Katolicka serdecznie wszystkich zaprasza  na wieczornicę historyczną przygotowująca nas do obchodów 100 -lecia odzyskania niepodległości -  4.11 (niedziela) w kościele po wieczornej Mszy Św. (ok. g. 18.00) .  Prof. UAM, dr hab. Piotr Okulewicz podejmie temat: Kiedy Polska odzyskała niepodległość – czyli dlaczego świętujemy 11 listopada?

14. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

15. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

16. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Tych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do czwartku 1 listopada br.

17. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

18. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz