XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2020 r.

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii niedzielę powołań. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. Zapraszamy młodzież, (szczególnie przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) na 15 minutową modlitwę i adorację o godz. 19.45 w każdą sobotę. Modlitwę zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

6. Do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – chór parafialny, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcję Katolicką, piątek – młodzież i ministranci, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca.

7. W związku z trwającą pandemią dzieci wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych po wieczornych Mszach św.

8. W najbliższym czasie poinformujemy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o dalszych sposobach przygotowania.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu epidemii na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie zachęcamy jednak do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, także w kolejne dni listopada.

10. W poniedziałek 02.11.2020 r. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności.

11. W listopadzie, przez dwa pierwsze tygodnie, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

12. Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii. Tych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do 1 listopada br.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary „Na dzwony”. Należność za wykonane prace została w całości uregulowana.

14. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

15. Zmarła śp. Anna Mazurek, zam. przy ul. Piwoniowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

16. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz