XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W dzisiejszą niedzielę, w katedrze poznańskiej o godzinie 15.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie celebrował Mszę Świętą dziękczynną za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na którą zaproszeni są wszyscy wierni.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 28.10.2021 o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła i niedzielę powołań. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

7. W październiku odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – katechiści, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – młodzież, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 16.00.

8. Od 04 do 13 listopada, z wyjątkiem niedzieli i środy, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

9. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Zgłoszonych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 35 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do końca października.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

11. W przedsionku kościoła są dostępne kalendarze misyjne w cenie 5 zł i w formie książeczek z informacją o godzinach Mszy św. w kościołach naszej archidiecezji w cenie 7 zł.

12. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

13. Zmarła śp. Halina Ratajczak, zam. przy ul. Irysowej, obrzędy pogrzebowe odprawiono w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

14. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz