XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2011 r.

1. Ubiegły tydzień upłynął nam na przeżywaniu odpustu parafialnego do którego mieliśmy okazję przygotować się przez trzy dni biorąc udział w Nabożeństwie Fatimskim, prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu będącej oddaniem czci Bogu przez słowo i pieśń, modlitwie wyrażonej śpiewem podczas koncertu Ewy Urygi. Osoby, które nie zdołały skorzystać ze spowiedzi św. w I piątek miesiąca, mogły to uczynić podczas Nabożeństwa Fatimskiego czy przed wieczorną Liturgią w piątek i sobotę. Tak przygotowani zgromadziliśmy się licznie w niedzielę na Sumie odpustowej, której przewodniczył ks. kan. Franciszek Ryba. Po uroczystej procesji odbył się festyn parafialny, który prócz uśmiechu dzieci i dorosłych uczestniczących w konkursach i obdarowanych nagrodami, pozwolił nam spotkać się przy stole na wspólnym posiłku, co było wyrazem otwarcia na bliźnich. Zorganizowanie tak bogatego programu wymagało dużego wysiłku wielu osób. Doceniając to zaangażowanie wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia obchodów ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Mam na myśli tych, którzy ze szczerym sercem zaangażowali się w przygotowanie świątyni pod względem estetycznym, jak i tych, którzy zadbali, by zamierzone etapy świętowania mogły być zrealizowane na tak wysokim poziomie. Dziękuję tym, którzy włączyli się w sposób materialny do przygotowania odpustu, przynosząc nagrody, angażując się w pieczenie ciast, „Jadziek”, gotowanie grochówki, jak i nabywanie tych produktów. Dzięki temu, parafia nie musiała ponosić dodatkowych kosztów związanych z organizacją uroczystości. Jestem przekonany, że ten wysiłek wielu parafian pomoże nam wszystkim jeszcze bardziej poczuć się odpowiedzialnymi za Kościół, który żyje i rozwija się w parafii św. Jadwigi Śląskiej na Osiedlu Kwiatowym.

2. W minionym tygodniu założono na dzwonnicy dwa nowe silniki, które sprawiają że znów wszystkie dzwony są sprawne. Stare silniki przepaliły się.

3. Trwa X Ekumeniczne Święto Biblii (20-31.11.2011 r.). Szczegóły obchodów na plakacie.

4. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego – składka zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Polecamy ją ofiarności drogich parafian.

5. Spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą św. dziś o godz. 15.00 w kaplicy.

6. Spotkania dla bierzmowanych – dziewczęta – wtorek: kl. IIa i IIb o godz. 18.00, a kl. IIc o godz. 19.00; czwartek: kl. Ia i Ib o godz. 18.00, a kl. Ic o godz. 19.00.

7. W środę o godz. 9.00 w pokoju Caritas spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., potem różaniec i spotkanie Akcji Katolickiej w sali bł. Jana Pawła II. Uczestników prosimy o przyniesienie z sobą Biblii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy wygłoszą Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem będą rozprowadzać Kalendarze Misyjne. Zachęcamy do ich nabywania, gdyż złożona ofiara jest darem na misje. Jednocześnie informujemy, że w tym roku nie będziemy rozdawać kalendarzy podczas odwiedzin kolędowych.

10. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

11. Parafia św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Kiekrzu w dniach 05 – 13.11.2011 r. organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Bliższe informacje w gablocie przy wejściu do domu parafialnego.

12. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz