XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2012 r.

1. Gościmy dzisiaj ks. Jakuba Knychałę – kapłana budującego kościół w par. pw. św. Joanny Beretta-Molla w Suchym Lesie, który podczas Mszy św. głosi Słowo Boże, a przed kościołem zbiera ofiary na budowę kościoła.

2. W poniedziałek o godz. 16.00 celebracja dla dzieci klas III – „Dziękujemy Panu Bogu za rodziców proszących dla nas o wiarę”.

3. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 konferencja ks. kan. A. Kościańskiego, o godz. 18.00 Msza św., a następnie Nabożeństwo Różańcowe.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W środę kończą się Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci o godz. 16.00 oraz dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

6. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie i modlitwa przy tablicach pamiątkowych naszych zmarłych księży proboszczów. Następnie wspólne wyjście z ks. Wikariuszem na cmentarz junikowski.

7. Na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne. W Skórzewie natomiast, procesja żałobna rozpocznie się o godz. 13.30.

8. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. W związku z tym, że I piątek miesiąca przypada w tym miesiącu we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 16.30.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, od godz. 8.30 odwiedziny chorych, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

10. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitw o powołania i pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Gościć będziemy kleryka Łukasza Bąbelka, który podzieli się refleksją na temat powołania do kapłaństwa, a po Mszach św. zbierze ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, w pokoju Caritas, w środy od godz. 15.00 do 16.00 oraz w niedzielę 4 listopada po Mszach św., będą rozprowadzać flagi: biało-czerwone, żółto-białe i biało-niebieskie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na cele charytatywne.

12. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

13. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

14. Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to święta pełne powagi i zadumy. W naszej kulturze zawsze ze czcią odnosiliśmy się do zmarłych i z szacunkiem do świata duchów. Kpina ze śmierci oraz tego, co spotka nas po przekroczeniu jej bram, jest obca kulturze chrześcijańskiej, dlatego też zwracam się do katolickich rodziców, by postarali się wytłumaczyć swoim dzieciom, że udział w halloween jest czymś niestosownym.

15. Kalendarze na rok 2013 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne w cenie 5 zł, a Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej w cenie 3 zł.

16. Zmarli: śp. Lidia Bogaczyk, zam. przy ul. Sasankowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek; śp. Stefania Urbaniak, zam. przy ul. Gerberowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 29.10.2012 r. o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz