XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2013 r.

1. Z końcem października kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy do udziału w tych ostatnich w tym roku nabożeństwach, dzieci o godz. 16.00, a młodzież i dorosłych po wieczornych Mszach św.

2. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 konferencja ks. kan. A. Kościańskiego, o godz. 18.00 Msza św., a następnie Nabożeństwo Różańcowe.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Spowiedź przed każdą Mszą św. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne.

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec za zmarłych naszych proboszczów i parafian oraz adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

9. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

10. Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to święta pełne powagi i zadumy. W naszej kulturze zawsze ze czcią odnosiliśmy się do zmarłych i z szacunkiem do świata duchów. Kpina ze śmierci oraz tego, co spotka nas po przekroczeniu jej bram, jest obca kulturze chrześcijańskiej, dlatego też zwracam się do katolickich rodziców, by postarali się wytłumaczyć swoim dzieciom, że udział w halloween jest czymś niestosownym.

11. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek 8 listopada od godz. 8.30, a ks. Wikariusz w sobotę 16 listopada od godz. 8.30.

12. W gablocie wywieszono treść Apelu Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. Komitet prosi o udzielenie poparcia idei odbudowy pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa przez podpisanie petycji do Prezydenta Miasta, którego akceptacji brakuje, by mogły rozpocząć się prace. Swojego poparcia można udzielić wpisując się na listę przy wyjściu z kościoła lub drogą meilową na adres: http://pomnikwdziecznosci.pl/index.php/petycja

13. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł, misyjne, a także z polskimi kościołami, którym patronują, Jadwiga Śląska oraz Jadwiga Królowa, w cenie 5 zł. Strona czerwca jest poświęcona naszej parafii.

14. Wszystkich chłopców z klas III szkoły podstawowej i innych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu oraz dołączyć do grona ministrantów naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem. Prosimy także, aby osoby posiadające w swoich domach nieużywane już stroje ministranckie przyniosły je do zakrystii.

15. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2014 rok.

16. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz