XXXIII Niedziela Zwykła – 16 listopada 2014 r.

1. Dziś obchodzimy 15-lecie Parafialnego Zespołu Caritas, o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Waldemara Twardowskiego – Kierownika Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy, który głosi Słowo Boże.

2. Zgodnie z decyzją Biskupów Polskich dziś składka na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016 r.

3. Dziś jest dzień wyborów do samorządów. Weźmy współodpowiedzialność za naszą „małą ojczyznę” i po zapoznaniu się z programami kandydatów, oddajmy swój głos na ludzi godnych zaufania.

4. W poniedziałek 17.11.2014 r. swoje 80-urodziny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wraz z jubilatem dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze lata życia.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu, w sali św. Jana Pawła II, spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży w sali na probostwie. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę 22.11.2014 r. wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji modlimy się przede wszystkim w intencji p. Katarzyny Danel – naszej organistki oraz chórów parafialnych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech Święta Patronka będzie dla nich orędowniczką u Boga w codziennych potrzebach.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

10. W niedzielę 23.11.2014 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci z klas I, II i III przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00 z serduszkami z napisem „Jezus jest Królem”.

11. W poniedziałek 24.11.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

12. We wtorek 25.11.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie na probostwie spotkanie Rady Ekonomicznej.

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

14. W ramach akcji „Przekaż ciepło”, Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę zepsutych aparatów i urządzeń elektrycznych tzw. „elektrośmieci”. Zbieramy wszelkie zepsute: telewizory, radia, komputery, pralki, lodówki, odkurzacze, suszarki, telefony, wiertarki i wszelkie inne urządzenia elektryczne. Zbiórka odbędzie się w sobotę 29 listopada w godz. 14:00 – 15:00 przy ulicy Hiacyntowej 38. Dalsze szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. Caritas.

15. Dnia 13 grudnia odbędzie się wyjazd na Jarmark Świąteczny do Niemiec. Tym razem odwiedzimy Lipsk. W programie zwiedzania są m.in. Pomnik Bitwy Narodów, Kościół św. Tomasza z grobem Jana Sebastiana Bacha, Piwnicę Goethego uwiecznioną w „Fauście” oraz Augustuplatz – największy plac Niemiec. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 140 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz