XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2015 r.

1. Codziennie do końca miesiąca października Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – siostry zakonne, wtorek – młodzież, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – kapłani, piątek – chór, sobota – Parafialny Zespół Caritas, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. III, wtorki kl. I i II, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

2. Dziś gościmy kleryka II roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – syna naszej parafii – który wraz z nami modli się o powołania kapłańskie z naszej archidiecezji i po Mszach św. zbiera ofiary na utrzymanie seminarium.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00, uroczyste wprowadzeniem relikwii nowych świętych – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Zelii i Ludwika Martin. Ich opiece pragniemy polecić rodziny ministrantów i „Iskierek”. Relikwie dla naszej parafii sprowadził pan Marcin Renkiel, a relikwiarz ufundowali państwo Magdalena i Tomasz Seredowie. Serdeczne Bóg zapłać im za ten dar dla naszej wspólnoty parafialnej.

4. Dziś, 10 minut przed Mszą św. o godz. 17.00, osoby zaangażowane w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego zapraszają do wspólnej modlitwy 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

5. Dziś ma miejsce liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

6. W poniedziałek 26.10.2015 r. o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W poniedziałek spotkanie Apostolatu Maryjnego, o godz. 17.30 konferencja ks. kan. A. Kościańskiego, o godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Dnia 30 października (piątek) swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania z klas III: dziewczyny o godz. 16.30, a chłopcy o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego. Obecność obowiązkowa.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę 01.11.2015 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed Mszą św. o godz. 8.00 różaniec za zmarłych naszych proboszczów i parafian.

12. Dnia 01.11.2015 r. na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne.

13. W poniedziałek 02.11.2014 r. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności.

14. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

15. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

16. Na prośbę parafian bywających na Mszach św. w kościele w Skórzewie, od listopada 2015 r. wprowadzamy tzw. „wymienianki roczne”. Zgłoszonych w zakrystii zmarłych będziemy wymieniać podczas nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezus w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Podobnie jak w Skórzewie, ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy w zakrystii do czwartku 5 listopada br.

17. W dniach od 13-14 listopada zapraszamy Iskierki i ministrantów na wyjazd formacyjno – integracyjny do Otorowa. Koszt wyjazdu 64 zł. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, bilet na pływalnię w Szamotułach oraz przejazd autokarem. Zapisy u opiekunów grup. Zapraszamy!

18. Próby scholio młodzieżowej w czwartki o godz. 18.30 i niedziele o godz. 16.30 w sali na probostwie.

19. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł oraz w formie notesu w cenie 5 zł.

20. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2016 rok.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz