XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2010 r.

1. Dziś Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka zbierana w kościele jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś także liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

2. W minioną niedzielę wydawaliśmy nagrody loterii odpustowej tylko do godz. 16.00 i nie wszyscy zdążyli je odebrać. Posiadających niezrealizowane losy zapraszamy po odbiór nagród na probostwo w dowolnym dniu przed lub po Mszy św.

3. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

4. Przez cały październik, podczas nabożeństw różańcowych dla dzieci, włączamy się w akcję Fundacji Redemptoris Missio  - „Puszka dla Maluszka”, która ma na celu zakup leków ratujących życie dzieciom z Afryki. Przychodząc na Różaniec przynosimy puszki aluminiowe i składamy je w wystawionym koszu.

5. We wtorek o godz. 16.00 zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rozpoczynamy Mszą św. i różańcem, a następnie gromadzimy się w sali pod kościołem.

7. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy w środę po różańcu w sali pod kościołem.

9. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na „Krąg biblijny” z prof. dr hab. UAM
ks. Januszem Nawrotem.

10. Nadchodząca niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Powołań. Gościmy kleryków, którzy będą modlili się z nami podczas każdej Mszy św., a następnie przed kościołem zbiorą ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

11. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, będziemy czytać wymieniani i odmawiać różaniec za zmarłych. Kartki do wymienianek znajdują się na półce w przedsionku kościoła.

12. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kieszonkowy Kalendarz katolicki z informacjami o godzinach nabożeństw w kościołach poznańskich. Cena: 5 zł.

13. Dnia 14 listopada o godz. 15.00 rozpoczynamy spotkania z ciekawymi ludźmi. Tego dnia będziemy gościć znanego pisarza, eseistę i dziennikarza – pana Jana Grzegorczyka. Każdy parafianin może nieodpłatnie uczestniczyć w tym spotkaniu. Ci jednak, którzy pragną wesprzeć podobne inicjatywy, mogą uczynić to zakupując bilet wstępu w cenie 10 zł.

14. Zmarła śp. Irena Kantek, zam. przy ul. Łubinowej. Msza św. pogrzebowa dnia 26.10.2010 r. o godz. 11.30, a pogrzeb o godz. 13.05 na cmentarzu junikowskim.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz