XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

1. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 7.30 (Wspólnota Żywego Różańca). Osoby, które chciałyby prowadzić różaniec proszę o wpisanie się na kartkę znajdującą się na stoliku za ławkami.

2. Nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 października. Msza św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i słowo wygłosi nasz ks. kan. Andrzej, po niej różaniec i procesja wokół kościoła.

3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 15 października. Rozpoczęcie po porannej mszy św., o 17.30 różaniec i msza św. o godz. 18. Proszę osoby chętne do adorowania Jezusa, aby zapisały się na kartce znajdującej się na stoliku za ławkami. Nie będzie adoracji po wieczornej Mszy św.

4. Święto patronalne – odpust naszej wspólnoty parafialnej 16 października w niedzielę. Msza św. odpustowa o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Michał Tomiak – duszpasterz akademicki. Po procesji wspólne świętowanie przed kościołem – ciepła zupa i …..
W tym dniu przypada XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy – można złożyć ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia i nabyć kremówki u wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Caritas.

5. Dziękuję za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. W ostatnim czasie zostały wymienione klosze i żarówki oświetlenia w ogrodzeniu kościoła; zakupiono 1000 litrów oleju opałowego; dokonano przeglądu i oczyszczenia instalacji burzowej i sanitarnej na terenie kościoła i zostaną dokonane konieczne naprawy; kontynuujemy remont sali św. Jana Pawła II.

6. Ministrantów naszej parafii zapraszam na spotkanie w czwartek po nabożeństwie fatimskim na probostwie przy pizzy.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po nabożeństwie różańcowym. Można składać wymienianki roczne.

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30

Oddajmy chwałę Bogu – Wasz ks. Marcin