XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2011 r.

1. Dzisiejsza niedziela to „Dzień Papieski”, który obchodzimy pod hasłem: Jan Paweł II – człowiek modlitwy.

2. Bóg zapłać za składane dziś w kościele ofiary w ramach składki inwestycyjnej oraz do puszek przed kościołem na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich środowisk.

3. Dziś po Mszach świętych można nabyć kolejny numer gazetki parafialnej „Jadwisia”, a w niej m. in.: artykuł dotyczący odpustu ku czci św. Jadwigi Śląskiej, konkurs z nagrodami dla dzieci oraz prezent dołączony do każdego numeru.

4. W środę Rocznica Poświęcenia Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W pokoju Caritas od godz. 15.00 do 16.00 wydawanie żywności osobom uprawnionym.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych (chłopcy), odbędzie się w czwartek 13 października: grupa A o godzinie 16.30, grupa B o godzinie 17.15.

6. W czwartek 13.10.11 r. o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Przewodniczyć będzie ks. dr Tomasz Siuda.

7. W piątek 14.10.11 r. po Mszy św. wieczornej i różańcu Modlitwa Uwielbienia Śpiewem zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W sobotę 15.10.11 r. po wieczornej Mszy św. występ pani Ewy Urygi wykonującej utwory religijne, której towarzyszyć będzie zespół Iskierki.

9. W niedzielę 16 października odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Od godz. 9.00 do 10.30 w sali bł. Jana Pawła II przyjmowanie pieczywa. Mszę św. odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Franciszek Ryba. W dzień odpustu, bezpośrednio po uroczystej Mszy św., wspólnym obiadem rozpoczniemy festyn parafialny, następnie konkurs wiedzy o św. Jadwidze Śląskiej, gry i zabawy dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze pieczywo, degustacja placków, parafialny taniec integracyjny oraz koncert zespołu ZION i modlitwa kończąca festyn.

10.W sobotę i niedzielę będzie można zaopatrywać się w „Jadźki” – słodkie babeczki odpustowe.

11. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

12. Osoby zapisane na wyjazd szlakiem Kościołów Drewnianych prosimy o wpłaty w wysokości 35 zł.

13. W sobotę 22 października w godz. 10.00 – 16.00 Siostry Uczennice Krzyża organizują w naszej parafii dzień skupienia dla rodzin. Gościem spotkania będzie Mieczysław Guzewicz – mąż, ojciec trojga dzieci, dr teologii biblijnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Wszystkie informacje szczegółowe o tym spotkaniu dostępne na stronie www.uczennicekrzyża.pl Zapraszamy rodziny naszej parafii do skorzystania z tej propozycji.

14. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

15. Zmarła śp. Halina Matusiak zam. przy ul. Szarotkowej. Pogrzeb odbył się 07.10.2011 r. o godz. 9.30 na cmentarzy junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz