XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

1. Dziś II niedziela miesiąca – w kościele składka inwestycyjna, Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia, a przed kościołem uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają „kremówki papieskie” w cenie 5 zł za sztukę. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, która wspiera chorą na artrogrypozę, 14- letnią Olgę. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Dziś o godz. 16:30 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu premiera Verba Sacra w ramach cyklu Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Fragmenty Księgi Przysłów usłyszymy w interpretacji popularnej aktorki telewizyjnej Barbary Bursztynowicz. Komentarz: ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Oprawa muzyczna: kwartet Improsonus pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej – Sierant. Wstęp wolny.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Msza św. i w łączności z nią ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

4. W piątek 15.10.2021 r. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 Msza św., a po jej zakończeniu wystawienie Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji: godz. 9.00 – 10.00 – Wspólnota Żywego Różańca, godz. 11.00 – 12.00 – Przedszkole Sióstr Imienia Jezus, godz. 15.00 – 16.00 – Parafialny Zespół Caritas, w pozostałych godzinach osoby indywidualne. Prosimy o zadeklarowanie swojej obecności na kartce znajdującej się na stoliku, za ławkami. O godz. 17.30 repozycja Najświętszego Sakramentu. W związku z adoracją przygotowującą do odpustu parafialnego nie będzie adoracji w sobotę po Mszy św. odpustowej.

5. W sobotę 16.10.2021 r. w 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w naszym kościele o godz. 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. prof. Paweł Zając OMI – Prowincjał Polskiej Prowincji Oblatów Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Jadwigi Śląskiej i procesja wokół kościoła. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy wszystkich na świeży placek drożdżowy z kawą lub herbatą na plac przed kościołem.

6. W październiku odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – katechiści, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – młodzież, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 16.00.

7. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Zgłoszonych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 35 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do końca października.

8. Rada naszego osiedla prosi o głosowanie na projekty finansowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na r. 2022: Projekt Ogólnomiejski nr 17; Zielony Budżet nr 5; projekty rejonowe: XI.3 i XI.9. Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła.

9. Dnia 23.10.2021 r. w godzinach południowych organizujemy spacer z przewodnikiem: Szlakiem Cudu Eucharystycznego Miasta Poznania. Zapisy w zakrystii. Koszt: 5 zł.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

11. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

12. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz