XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2010 r.

1. Dziś kończymy 66 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski i podejmującej różne dzieła upamiętniające pontyfikat Jana Pawła II. W kościele składka na inwestycje parafialne. Za ofiarność składamy wyrazy głębokiej wdzięczności.

2. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek będzie wydawana żywność w pokoju Caritas w godz. od 15.00 do 16.00.  Zapraszamy osoby uprawnione

4. W środę początek Triduum przygotowującego do Uroczystości Odpustowej, które poprowadzi ks. dr Mariusz Białkowski. O godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 18.00 Msza św. z nauką; po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła; – podczas różańca okazja do spowiedzi św.; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z nauką.

6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po Mszy św. o godz. 8.00 i Koronce do Miłosierdzia Bożego, zakończenie przed Mszą św. z nauką o godz. 18.00. Proponowany porządek adoracji:
- godz. 9.00-10.00: ul. Floksowa, Lewkoniowa, Łubinowa, Gladiolowa, Astrowa, Cyniowa, Macierzankowa, Różyczkowa;
- godz. 10.00-11.00: ul. Krokusowa, Goździkowa, Kaliowa, Irysowa;
- godz. 11.00-12.00: ul. Malwowa, Daliowa, Lotosowa, Nagietkowa, Narcyzowa;
- godz. 12.00-13.00: ul. Forsycjowa, Chryzantemowa, Piwoniowa, Grunwaldzka;
- godz. 13.00-14.00: ul. Sasankowa, Magnoliowa, Margaretkowa, Tulipanowa, Storczykowa;
- godz. 14.00-15.00: ul. Szarotkowa, Begoniowa, Maciejkowa, Kaczeńcowa, Hiacyntowa, Przylaszczkowa;
- godz. 15.00-16.00: ul. Gerberowa, Frezjowa, Żonkilowa, Lawendowa, Stokrotkowa, Zawilcowa, Nasturcjowa.
- godz. 16.00-17.00: dzieci
- godz. 17.00-18.00: młodzież przygotowująca się do bierzmowania

7. W sobotę o godz. 18.00 MSZA ŚW. ODPUSTOWA, którą odprawi i kazanie wygłosi złoty jubilat – ks. prałat dr Michał Maciołka. Mszę św. zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem i uroczyste błogosławieństwo oraz wręczenie pamiątkowych obrazków. Po Mszy św. i procesji, przed kościołem, możliwość nabycia ciastek św. Jadwigi, które nazwaliśmy „Jadźkami” (chcieli byśmy, aby nie zabrakło tego symbolu jedności parafialnej na żadnym odpustowym stole) oraz losów loterii parafialnej. Do wylosowania wiele cennych nagród, m.in. bon 1000 zł na wycieczkę do Rzymu ofiarowany przez Biuro pielgrzymkowe Mediterraneum, mały odbiornik telewizyjny, ciekawe książki i inne.

8. W niedzielę od rana przy stoiskach przed kościołem można zaopatrzyć się w ciekawe książki, m. in. p. Jana Grzegorczyka, który będzie gościł u nas w listopadzie. Od godz. 14.00 – 17.00 festyn parafialny, a w nim: przedstawienie o życiu Jadwigi Śląskiej, konkurs plastyczny dla dzieci – chętni ołówkami rysują postać Jadwigi Śląskiej, konkurs wiedzy religijnej dla dzieci i dorosłych, występ zaproszonego zespołu. Podczas trwania festynu będzie można skorzystać z ofert kulinarnych: smacznej grochówki z wkładką oraz różnych ciast, kawy i herbaty. Przed godz. 16.00 wręczenie nagród loterii i przejście do szkoły, gdzie uczestniczymy, jako zawodnicy lub kibice, w meczach siatkówki i piłki nożnej.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, by zechcieli skorzystać z możliwości spotkania się z Bogiem i sobą wzajemnie, jakie daje święto parafialne – Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz