XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Po Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele koncert Zespołu Wokalnego Affabre Concinui, w ramach XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Komorniki 2021. Serdecznie zapraszamy!

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Dnia 07.10 wspomnienie NMP Różańcowej, I czwartek miesiąca, o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W niedzielę 10 października II niedziela miesiąca, Dzień Papieski, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia, a przed kościołem uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będą „kremówki papieskie” w cenie 5 zł za sztukę. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, która wspiera chorą na artrogrypozę, 14- letnią Olgę. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup ortez. 

7. W niedzielę 10 października o godz. 16:30 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu premiera Verba Sacra w ramach cyklu Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Fragmenty Księgi Przysłów usłyszymy w interpretacji popularnej aktorki telewizyjnej Barbary Bursztynowicz. Komentarz: ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Oprawa muzyczna: kwartet Improsonus pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej – Sierant. Wstęp wolny.

8. W październiku odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – katechiści, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – młodzież, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 16.00.

9. Zapisy do chórku „Iskierki” u p. Anny Jęsiak.

10. Dnia 23.10.2021 r. w godzinach południowych organizujemy spacer z przewodnikiem: Szlakiem Cudu Eucharystycznego Miasta Poznania. Zapisy w zakrystii. Koszt: 5 zł.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

12. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

13. Zmarli: śp. Jolanta Cierzniak, zam. przy ul. Lotosowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w miniony piątek; śp. Stanisława Konieczna, zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa dnia 06.10.2021 r. o godz. 10.30, a pogrzeb o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

14. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz