XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2011 r.

1. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary do puszek na Wydział Teologiczny UAM i KUL.

2. 02.10.2011 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w 2012 r.

3. Dziś rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Wychodząc z kościoła można zabrać drugi nr gazety „Głos Caritas”, która jest formą sprawozdania i rozliczenia się z powierzonych ofiar. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

4. Podczas Tygodnia Miłosierdzia w sklepach pani Mączyńskiej, do specjalnie wyłożonych koszy, można składać produkty żywnościowe, które Parafialny Zespół Caritas przekaże najbardziej potrzebującym naszym parafianom.

5. Dziś po Mszach świętych można nabyć kolejny numer gazetki parafialnej „Jadwisia”, a w niej m. in.: artykuł pt.”Różaniec- skarb, który trzeba odkryć”, konkurs z nagrodami dla dzieci oraz prezent dołączony do każdego numeru.

6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

7. W środę o godz. 15.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołanych do wyłącznej służby Bożej.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

10. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

11. W sobotę „Rajd Różańcowy”. Wyjazd do sanktuarium matki Bożej w Sobocie o godz. 10.00, a powrót o godz. 15.00.

12. Przyszła niedziela to „Dzień Papieski”, który obchodzić będziemy pod hasłem: Jan Paweł II – człowiek modlitwy. Przed kościołem składka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

13. Uwaga chłopcy, szczególnie przygotowujący się do I Komunii św.! Wspólnota ministrancka naszej parafii prowadzi nabór. Jeśli chcecie zostać ministrantami, można zgłaszać się w zakrystii po każdej Mszy św.

14. Osoby zapisane na wyjazd szlakiem Kościołów Drewnianych prosimy o wpłaty w wysokości 35 zł.

15. Już dziś przypominamy, że 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi swoiste triduum, 13.10.11 r. o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, 14.10.11 r. po Mszy św. wieczornej i różańcu Modlitwa Uwielbienia Śpiewem zakończona Apelem Jasnogórskim, 15.10.11 r. po wieczornej Mszy św. występ pani Ewy Urygi wykonującej utwory religijne. Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Franciszek Ryba. W dzień odpustu, bezpośrednio po uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, wspólnym obiadem rozpoczniemy festyn parafialny, następnie konkurs wiedzy o św. Jadwidze Śląskiej, gry i zabawy dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze pieczywo, degustacja placków, parafialny taniec integracyjny prowadzony przez siostry Uczennice Krzyża oraz koncert zespołu ZION i modlitwa kończąca festyn. W sobotę i niedzielę można zaopatrywać się w „Jadźki” – słodkie babeczki odpustowe.

16. Ogłaszam konkurs cukierniczy, który odbędzie się podczas festynu. Chętni do wzięcia udziału proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. Biorący udział w konkursie w dniu odpustu przynoszą, przynajmniej jeden, upieczony przez siebie placek. Surowi jurorzy rekrutować się będą z cukierników naszego osiedla. Za pierwsze trzy miejsca przewidziano nagrody!
16 Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

17. Zmarła: śp. Łucja Czajka, zam. przy ul. Stokrotkowej, Msza św. i pogrzeb w poniedziałek 03.10.2011 r. na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz