XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2012 r.

1. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kościół domem miłosierdzia”. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Członkowie Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. rozprowadzają „k r e m ó w k i”.

3. W poniedziałek o godz. 16.00 celebracja dla dzieci klas I – „Przez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi”.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę „Rajd Różańcowy” do par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lusowie. Zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy u p. Anny Jęsiak i Ks. Wikariusza. Koszt wyjazdu: 15 zł.

6. Przygotowujemy się do obchodów odpustu parafialnego. Plan triduum: sobota 13.10. br. – przed południem „Rajd Różańcowy” dla dzieci i młodzieży, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie dla wszystkich (w sobotę wieczorem i w niedzielę po Mszach św. okazja do nabywania „Jadziek” – naszych babeczek odpustowych); niedziela 14.10. br. – przed południem Msze św. z homiliami ukazującymi wiarę i świętość naszej patronki, a po Mszy św. o godz. 11.00 – obiad na dziedzińcu kościoła, ok. godz. 12.30 – rodzinny konkurs wiedzy o Jadwidze Śląskiej, ok. 13.00 – pokaz ratownictwa medycznego, ok. 13.30 – gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci i rodzin, ok. 14.00 – konkurs gwary poznańskiej, który poprowadzi pan Jacek Hałasik, ok. 14.30 – rozstrzygnięcie konkursów na „Najlepszego Cukiernika Kwiatowego” oraz „Wiedzy o Patronce Parafii”, ok. 15.00 – zakończenie festynu.; poniedziałek 15.10. br. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (plan adoracji jest wywieszony w gablotach), którą zakończy „Wielbienie Śpiewem” po Mszy św. wieczornej; wtorek 16.10. br. o godz. 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kan. dr Jan Glapiak – duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca w naszej Archidiecezji. Zaangażujmy się we wspólne przygotowanie i przeżywanie tych ważnych dla parafii dni!

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w parafiach „Rok Wiary”, jest to zarazem „Dzień Papieski” – przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

8. Z racji II niedzieli miesiąca w kościele składka na inwestycje parafialne.

9. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

10. Kalendarze na rok 2013 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne w cenie 5 zł, a Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej w cenie 3 zł.

11. Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz