XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2013 r.

1. W październiku są odprawiane Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

2. Dziś, zgodnie z pragnieniem Ojca Świętego Franciszka i postanowieniem KEP, przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.

3. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 7 października, godz. 17:00 – wszyscy kandydaci z klas III; środa, 9 października, godz. 16:00 – dziewczęta ze wszystkich klas II; środa, 9 października, godz. 17:00 – dziewczęta ze wszystkich klas I; czwartek, 10 października, godz. 17:00 – chłopcy ze wszystkich klas II; piątek, 11 października, godz. 17:00 – chłopcy ze wszystkich klas I.

4. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej o godz. 16.00 celebracja różańcowa dla dzieci klas I i II.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek od godz. 16.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność.

7. Młodzież gimnazjalną i starszą, która chciałaby zaangażować się w duszpasterstwo młodych naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 11 października na godz. 19:00 do salki na probostwie.

8. W niedzielę 13.10.2013 r. Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. O godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczynające Triduum przed odpustem parafialnym.

9. Wszystkich chłopców z klas III szkoły podstawowej, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu oraz dołączyć do grona ministrantów naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem. Prosimy także, aby osoby posiadające w swoich domach nieużywane już stroje ministranckie przyniosły je do zakrystii.

10. W związku ze zbliżającym się Odpustem Parafialnym (16 października), organizujemy konkurs na ,,Najsmaczniejsze buty świętej Jadwigi”. Tego rodzaju pieczywo jest dobrze znane w literaturze wspominającej Świętą. Pieczone w kształcie podeszwy buta, było rozdawane biednym w Trzebnicy w dniu św. Jadwigi. Przepis na to ciasto zamieszczono w najnowszej „Jadwisi” oraz na kartkach, które znajdują się na półce przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wzięcie udziału w konkursie i przyniesienie podpisanej „pary słodkiego obuwia” do kościoła w niedzielę 13 października. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

11. W niedzielę 13 października po Mszach św. będzie można nabyć „Jadźki” – ciasto odpustowe naszej parafii.

12. W poniedziałek 14.10.2013 r. po Mszy św. o godz. 18.00 Koncert Organowy w wykonaniu pana Szymona Tritta.

13. We wtorek 15.10.2013 r. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

14. W środę 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. O godz. 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prob. Mirosław Nowak.

15. Iskierki wraz z opiekunem zapraszają do wspólnej modlitwy śpiewem. Próby odbywają się w piątki o godz. 14.30 w Sali bł. Jana Pawła II.

16. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy wtorek od godz. 19.00 w sali na probostwie. Serdecznie zapraszamy chętnych.

17. W miniony tygodniu odeszli po nagrodę w niebie: śp. Teresa Piotrowska zam. przy ul. Szarotkowej, śp. Cecylia Krysmann, zam. przy ul. Frezjowej i śp. Józef Gmerek, zam. przy ul. Lawendowej. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz