XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2010 r.

1. Dziś rozpoczynamy 66 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła pomocowe prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii św.

2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek o godz. 16.00. Obecność członków zespołu obowiązkowa.

3. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 20.00 – „Wieczorne zasłuchanie w Słowo” – spotkanie prowadzone przez siostry Uczennice Krzyża; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W parafii św. Faustyny w Plewiskach odpust – Msza św. odpustowa o godz. 18.30.

4. W I czwartek miesiąca – wspomnienie NMP Różańcowej – w kaplicy od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów.

5. Pielgrzymko-wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa z noclegiem u sióstr w dniach 9-10.2010 r. W programie, prócz modlitwy w kościele św. Stanisława Kostki i przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz w Niepokalanowie, również zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00, a powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Wpłaty po 180 zł w zakrystii lub w biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca.

6. W II niedzielę miesiąca składka w kościele na inwestycje parafialne.

7. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, w niedzielę 10 października, kończącą 66 Tydzień Miłosierdzia, zostanie przeprowadzona w naszej Archidiecezji okolicznościowa składka do puszek zarówno przed kościołami, jak i na ulicach (głównie przez harcerzy) – na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski i podejmującej różne dzieła upamiętniające pontyfikat Jana Pawła II.

8. W niedzielę 10 października 2010 roku o godz. 1700 w katedrze: prezentacja w ramach cyklu VERBA SACRA – Modlitwy katedr polskich z udziałem polskich aktorów – Katarzyny Łaniewskiej i Adama Woronowicza. W ich interpretacji usłyszymy modlitwy Ojca Świętego Jana Pawła II i rozważania św. Teresy z Avila na temat krzyża.

9. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

10. W miesiącu październiku podczas nabożeństw dla dzieci, włączamy się w akcję Fundacji Redemptoris Missio  - „Puszka dla Maluszka”, która ma na celu zakup leków ratujących życie dzieciom z Afryki. Przychodząc na Różaniec przynosimy puszki aluminiowe i składamy je w wystawionym koszu.

11. Dnia 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi triduum prowadzone przez ks. dr Mariusza Białkowskiego, a Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat dr Michał Maciołka. W piątek 15 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 października w godz. 14.00 – 17.00 festyn parafialny. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby posłużyć jako nagrody w loterii fantowej oraz deklarowanie pomocy przy jego organizacji.

12. Zmarła śp. Halina Lesiewicz, zam. przy ul. Malwowej. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb miały miejsce w miniony czwartek.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz