XXVI Niedziela Zwykła – Poświęcenie Własnego Kościoła – 27 września 2020 r.

1. Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, który został konsekrowany dnia 24 września 2000 r., stąd liturgia dzisiejsza jest z uroczystości Poświęcenia Własnego Kościoła.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

3. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Różańce można nabywać w okienku Caritas.

4. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci śpiewających w zespole „Iskierki” w sali św. Jana Pawła II.

5. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.30.

6. We wtorek 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta z różańcem.

9. W piątek 02.10.2020 r. od godz.12.00 do 13.00 w Archikatedrze Poznańskiej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca z naszej parafii. Zapraszamy zarówno członków poszczególnych róż różańcowych, jak i wszystkich modlących się na różańcu do uczestnictwa w tej adoracji.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca z różańcem oraz adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Zapraszamy młodzież, (szczególnie przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) na 15 minutową modlitwę i adorację o godz. 19.45 w każdą sobotę, począwszy od października. Modlitwę zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. Szczegóły na spotkaniach z animatorami.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. wotywna o NMP Różańcowej, a po jej zakończeniu spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

14. W niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

15. Od 04.10.2020 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – chór parafialny, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcję Katolicką, piątek – młodzież i ministranci, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy w środy i czwartki na godz. 16.00 począwszy od 7 października (wspomnienie NMP Różańcowej).

16. Zakończono prace związane z naprawą elementów odpowiedzialnych za uruchamianie i sterowanie naszymi dzwonami. Płatność została rozłożona na dwie transze, połowę zapłaciliśmy, a drugą połowę mamy zapłacić do końca października. Nadal prosimy osoby, które mogą i chcą pomóc w pokryciu tych kosztów o dowolne wpłaty na konto parafii lub złożenie ofiary w kopercie do koszyczka z dopiskiem „Na dzwony”.

17. W biurze parafialnym po wieczornych Mszach św. w poniedziałki, środy i piątki przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

18. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na tablicy ogłoszeń, na kartkach oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz