XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, a także losowanie nagrody dla dzieci, które biorą udział w konkursie „Owieczka Magda”.

3. O godz. 15.00 dodatkowa Msza św., a po jej zakończeniu w sali domu parafialnego spotkanie pielgrzymów będących w tym roku na „Dniach Młodych” w Medjugorje.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Od 01.10.2021 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – katechiści, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – młodzież, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 16.00.

6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

9. W niedzielę 03.10.2021 r. po Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele koncert Zespołu Wokalnego Affabre Concinui, w ramach XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Komorniki 2021. Serdecznie zapraszamy!

10. Zapisy do chórku „Iskierki” u p. Anny Jęsiak.

11. Dnia 23.10.2021 r. w godzinach południowych organizujemy spacer z przewodnikiem: Szlakiem Cudu Eucharystycznego Miasta Poznania. Zapisy w zakrystii. Koszt: 5 zł.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, dziś z dodatkiem w postaci książeczki „5 Minut z Bogiem”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua”, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

14. Zmarł śp. Piotr Antkowiak, zam. przy ul. Kaczeńcowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

15. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz