XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

1. Dziękuję za ofiary złożone na składkę do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. Zebrano 688.60 zł.

2. Ze względu na głoszone przeze mnie rekolekcje w parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu biuro parafialne w poniedziałek i środę po Mszy św. będzie nieczynne. Będę dostępny w tych dniach od godz. 15.00 – 17.00.

3. W przyszła sobotę przypada I sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
Chorych z Komunią św. odwiedzę w sobotę 1.10. od godz. 9.00.
W niedzielę 2 października o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

4. Nabożeństwa różańcowe 1 października podczas nabożeństwa pirerwszosobotniego, a w niedzielę 2 października o godz. 7.30.

5. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedziele 2 października podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. W czwartek 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 29 września o godz. 19.00 w salce na probostwie.

8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 28 września wznawia dyżury środowe w biurze Caritas. Zapraszamy w każdą środę w godz. od 17 – 18-tej.

W najbliższą sobotę i niedzielę tj 01 i 02.10. br. przed każdą Mszą św.  czynne będzie okienko Caritas, gdzie można nabyć różańce.

Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego (tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule itp.), które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczyć w każdą środę w biurze Caritas w godz. 17.00 – 18.00.

9. Zapraszam rodziców:
- dzieci, które pragną przyjąć sakrament I Komunii Świętej o umówienie się na indywidualne spotkanie, aby porozmawiać o przygotowaniu;

- uczniów kl. VII, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania o umówienie się na indywidualne spotkanie w celu omówienia przygotowania do tego sakramentu;

- uczniów kl. VIII, którzy chcą kontynuować przygotowanie do sakramentu bierzmowania o umówienie się na indywidualne spotkanie.

Można umówić się osobiście lub drogą mailową: sakramenty@jadwigaslaska.pl

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

11. Nabożeństwa:
- różaniec odmawiamy pół godziny przed mszą poranną i wieczorną
- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30

Troszczmy się o życie wieczne – Wasz ks. Marcin