XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2012 r.

1. W miniony wtorek odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci klas I i II, którzy zamierzają posłać swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii oraz rodziców klas III. W spotkaniu uczestniczyło 51 osób.

2. W minioną środę 26.09.2012 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 gościliśmy z-cę dyrektora Caritas – ks. Tomasza Rena, który za zgodą pani dyr. Danuty Staniszewskiej powołał do istnienia Szkolne Koło Caritas. Swoją przynależność do niego wyraziło już ponad 20 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoją działalność na rzecz innych rozpoczną wraz z Dniami Papieskimi.

3. Dziś w kościele po Mszy Św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas I-III gimnazjum.

4. Od poniedziałku do końca miesiąca odprawiać będziemy Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

5. W środę od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza na „Wieczornicę Miłosierdzia Bożego”. Najpierw modlitwa różańcowa z przygotowanymi rozważaniami, a następnie w Sali bł. Jana Pawła II projekcja filmu Andrzeja Barańskiego pt. „Braciszek” oraz spotkanie przy kawie i herbacie.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Członkowie Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. rozprowadzają „k r e m ó w k i”.

11. Dnia 13.10.2012 r. organizujemy „Rajd Różańcowy” do par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lusowie. Zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy u p. Anny Jęsiak i Ks. Wikariusza. Koszt wyjazdu: 15 zł.

12. Przygotowujemy się do obchodów odpustu parafialnego. Plan triduum: sobota 13.10. br. – przed południem „Rajd Różańcowy” dla dzieci i młodzieży, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie dla wszystkich (w sobotę wieczorem i w niedzielę po Mszach św. okazja do nabywania „Jadziek” – naszych babeczek odpustowych); niedziela 14.10. br. – przed południem Msze św. z homiliami ukazującymi świętość naszej patronki, a po Mszy św. o godz. 11.00 posiłek oraz gry i zabawy w ramach festynu parafialnego, który potrwa do godz. 15.00 (w programie m. in. konkurs na najlepsze pieczywo – prosimy chętnych do zgłaszania się w zakrystii do uczestnictwa w konkursie: „Najlepszy Cukiernik Kwiatowego”); poniedziałek 15.10. br. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy „Wielbienie Śpiewem” po Mszy św. wieczornej; wtorek 16.10. br. o godz. 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kan. dr Jan Glapiak – duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca w naszej Archidiecezji.

13. Trwa nabór do parafialnego zespołu „Iskierki”. Osoby chętne zapraszamy na próby w piątki od godziny 14.30 – 15.30 do sali bł. Jana Pawła II.

14. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

15. Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej na rok 2013 w cenie 3 zł można nabyć w zakrystii.

16. Do aktualnego numeru „Przewodnika Katolickiego” dołączono różaniec misyjny.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz