XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

1. Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, który został konsekrowany dnia 24 września 2000 r.

2. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 17.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

3. Spotkanie uczniów klas I i II gimnazjum i ich rodziców dziś o godz. 17.00 na Mszy św., a następnie w kościele konferencja wstępna w ramach przygotowania do bierzmowania.

4. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie katechetów naszej szkoły na probostwie.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

6. Zapraszamy na spotkania dla mam z malutkimi dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W najbliższy wtorek spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego. Będzie to okazja do podzielenia się doświadczeniami, skorzystania z wiedzy i umiejętności zapraszanych gości. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

9. Spotkanie dla chętnej młodzieży od klasy 3 gimnazjum wzwyż w piątek o 20.00 w sali na probostwie. Wszystkich młodych, którzy chcieliby wspólnie zbliżać się do Pana Jezusa poprzez rozmowy, rozważanie Pisma Św., dobry film oraz modlitwę, a także inne formy aktywności serdecznie zachęcamy do przyjścia.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W niedzielę 02.10.2016 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Różańce można nabywać w naszym okienku Caritas. Podczas tej samej Mszy św. przyjęcie dziewczynek do zespołu „Iskierki”, a na jej zakończenie możliwość uczczenia relikwii bł. Zelii i Ludwika Martin, którzy patronują naszemu zespołowi.

12. Od poniedziałku 03.10.2016 r. do końca miesiąca odprawiać będziemy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – siostry zakonne, wtorek – młodzież, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – chór, sobota – Parafialny Zespół Caritas, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00.

13. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie do ks. wikariusza.

14. Osoby dorosłe, które nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania podczas nauki w gimnazjum, a chciałyby się przygotować do przyjęcia tego sakramentu, proszone są o zgłoszenie u Ks. Wikariusza do końca września br.

15. Próby chóru parafialnego w poniedziałki o godz. 19.00.

16. Próby scholi młodzieżowej w czwartki o 18:30 i w niedziele o 16:00. Zapraszamy także nowe osoby, które lubią śpiewać i chciałyby w ten sposób uwielbiać Pana Boga.

17. Szkolne Koło Caritas zbiera używane książki o tematyce religijnej w celu udostępniania ich dzieciom i młodzieży. Prosimy o przynoszenie do szkoły książek z których już nie korzystamy.

18. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.

19. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz