XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2012 r.

1. W minionym tygodniu miały miejsce spotkania Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Podczas Rady Ekonomicznej obecni zapoznali się z kosztami wykonanych w tym roku inwestycji parafialnych, a podczas spotkania Rady Duszpasterskiej omówiono program przygotowywanego odpustu parafialnego. Przygotowanie odpustu będzie obejmowało następujące elementy: sobota 13.10. br. – przed południem „Rajd Różańcowy” dla dzieci i młodzieży, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie dla wszystkich (w sobotę wieczorem i w niedzielę po Mszach św. okazja do nabywania „Jadziek” – naszych babeczek odpustowych); niedziela 14.10. br. – przed południem Msze św. z homiliami ukazującymi świętość naszej patronki, a po Mszy św. o godz. 11.00 posiłek oraz gry i zabawy w ramach festynu parafialnego, który potrwa do godz. 15.00 (w programie m. in. konkurs na najlepsze pieczywo – prosimy chętnych do zgłaszania się w zakrystii do uczestnictwa w konkursie: „Najlepszy Cukiernik Kwiatowego”); poniedziałek 15.10. br. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy „Wielbienie Śpiewem” po Mszy św. wieczornej; wtorek 16.10. br. o godz. 18.00 uroczysta Suma Odpustowa.

2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy w liturgii Poświęcenie Własnego Kościoła, które miało miejsce 24 września 2000 r. Dziękując Bogu za budowniczych naszej świątyni, pamiętamy także o naszych zadaniach – budowniczych kościoła domowego zakorzenionego we wspólnocie parafialnej.

3. Dzieci klas I-III po Mszach św. o godz. 11.00 otrzymują obrazki. Obrazki należy wklejać do książeczek, które otrzymały podczas lekcji religii. Uczestnictwo w Mszy św. niedzielnej i wsłuchiwanie się w głoszone Słowo Boże jest szansą do lepszego zrozumienia Eucharystii i potrzeby przyjmowania komunii św.

4. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. tradycyjna konferencja.

5. Próba scholi młodzieżowej w poniedziałek o godz. 20.30 w sali na probostwie.

6. We wtorek 25 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie dla rodziców dzieci klas I-III, podczas którego omówimy sens i formę przygotowania do uroczystości I Komunii św. dzieci i ich rodziców.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 16.00 w pokoju Caritas.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zbiórka ministrantów o godz. 9.00 ministranci młodsi, a o godz. 10.00 ministranci starsi i lektorzy.

10. W niedzielę 30 września w kościele po Mszy Św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas I-III gimnazjum.

11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na „Wieczornicę Miłosierdzia Bożego” dnia 05.10.2012 r. po Mszy św. o godz. 18.00. W programie film Andrzeja Barańskiego pt. „Braciszek”, rozważania modlitewne, refleksja przy kawie i herbacie oraz okazja złożenia ofiary na potrzeby ubogich parafian.

12. Dnia 13.10.2012 r. organizujemy „Rajd Różańcowy” do par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lusowie. Zapraszamy dzieci młodzież. Zapisy u p. Anny Jęsiak.

13. Trwa nabór do parafialnego zespołu „Iskierki”. Osoby chętne zapraszamy na próby w piątki od godziny 14.30 – 15.30 do sali bł. Jana Pawła II.

14. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

15. Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej na rok 2013 w cenie 3 zł można nabyć w zakrystii.

16. Zmarła śp. Elżbieta Szulc, zam. przy ul. Łubinowej. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz