XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

1. Zakończono prace związane z naprawą elementów odpowiedzialnych za uruchamianie i sterowanie naszymi dzwonami. Płatność została rozłożona na dwie transze, połowę zapłaciliśmy, a drugą połowę mamy zapłacić do końca października. Nadal prosimy osoby, które mogą i chcą pomóc w pokryciu tych kosztów o dowolne wpłaty na konto parafii lub złożenie ofiary w kopercie do koszyczka z dopiskiem „Na dzwony”.

2. W minionym tygodniu odbyły się spotkania rad: ekonomicznej i duszpasterskiej. Na spotkaniu Rady Ekonomicznej zwrócono szczególną uwagę na wydatki związane z założeniem w pierwszej połowie roku instalacji odgromowej na domu parafialnym oraz uruchomieniem dzwonów. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej apelowano m. in. o konieczność używania maseczek podczas nabożeństw w kościele oraz przystępowaniem do komunii św. w trzech rzędach, gdzie rozdaje się komunię św. na stojąco na rękę, na stojąco do ust i na klęcząco do ust. By nie było wątpliwości w której kolejce stanąć, informacja będzie wyświetlana na ekranie.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

4. W poniedziałek 21.09.2020 r. o godz. 18.00 Msza św. i bezpośrednio po jej zakończeniu, w kościele, spotkanie dla rodziców dzieci klas I i II SP, które pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii.

5. We wtorek 22.09.2020 r. o godz. 18.00 Msza św. i bezpośrednio po jej zakończeniu, w kościele, spotkanie dla rodziców dzieci klas III SP, które pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii w 2021 r.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek (24.09) po wieczornej Mszy Św. w sali na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

9. W niedzielę 27.09 obchodzić będziemy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, który był konsekrowany dnia 24 września 2000 r. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, a po jej zakończeniu spotkanie rodziców śpiewających w zespole „Iskierki”.

10. Różańce można nabywać w naszym okienku Caritas dziś i w przyszłą niedzielę.

11. W biurze parafialnym po wieczornych Mszach św. w poniedziałki, środy i piątki przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

12. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” poszukuje nowych śpiewaków do śpiewu w zespole chłopięcym. Najlepszym wiekiem na rozpoczęcie nauki śpiewu jest 7 – 9 lat, ale nieco młodsi czy nieco starsi chłopcy też mogą spróbować swoich sił. “Poznańskie Słowiki” zapraszają na spotkanie do siedziby chóru w uzgodnionym terminie. Kandydaci mogą też przesłać nagranie dowolnej piosenki w swoim wykonaniu. Zgłoszenia – do końca września 2020 r. Informacje dodatkowe i kontakt znajduje się na stronie www.slowiki.poznan.pl w zakładce “Śpiewaj z nami”.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na kartkach, stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablotach.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz