XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas I i II, które planują przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami i uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania w naszej parafii.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 23.09 po wieczornej Mszy Św. na probostwie odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Akcji Katolickiej. Zostanie podjęty temat dotyczący misyjności Akcji Katolickiej w kontekście 25-lecia jej jubileuszu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W czwartek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

9. Dnia 26.09 obchodzić będziemy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza św., a po jej zakończeniu w sali domu parafialnego spotkanie pielgrzymów będących w tym roku na „Dniach Młodych” w Medjugorje.

11. Z radością informujemy, że w tym roku do postulatu Sióstr Uczennic Krzyża zostały przyjęte trzy kandydatki, wśród nich znajduje się nasza parafianka Antonina Remlein.

12. Zapisy do chórku „Iskierki” u p. Anny Jęsiak.

13. Dnia 23.10.2021 r. w godzinach południowych organizujemy rajd z przewodnikiem: Szlakiem Eucharystycznym Miasta Poznania. Zapisy wraz z wpłatą 5 zł w zakrystii.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

16. Komunikat DK Stokrotka. Wszystkich którzy jeszcze się nie spisali w ramach Narodowego Spisu Powszechnego zachęcamy do zrobienia tego dziś w godz. 9:00 do 17:00 w Domu Kultury Stokrotka ul. Cyniowa 11, dyżurujący rachmistrz pomoże w prawidłowym spisaniu się. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.

17. Zmarła śp. Elżbieta Rousseau – Umbreit, zam. przy ul. Malwowej, obrzędy pogrzebowe miały miejsce w miniony piątek; śp. Arkadiusz Organiściak, zam. przy ul. Storczykowej, Msza św. pogrzebowa w czwartek 23.09.2021 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz