XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2011 r.

1. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej na którym podsumowano wykonanie zamierzeń wytyczonych podczas wiosennego zebrania i podano propozycje dalszych prac potrzebnych w naszej parafii.

2. Dziś gościmy koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio ks. Andrzeja Herkta, proboszcza budującego kościół w parafii św. Ojca Pio w Poznaniu, który głosi Słowo Boże podczas Mszy św., a po Mszach św. wraz z reprezentantami swojej parafii zbiera ofiary na budowę kościoła.

3. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz naszego Ks. Arcybiskupa, obchodzącego dzień swoich imienin. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

4. W trzecim tygodniu września obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. We wtorek 20 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas III z grupy I. Po zakończeniu Mszy św. swoje spotkanie będą mieli w sali na probostwie.

6. W środę 21 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas III z grupy II. Po zakończeniu Mszy św. swoje spotkanie będą mieli w sali na probostwie.

7. W środę – święto św. Mateusza Ap. i Ew. – o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum odbędą się w czwartek 22.09.2011 r. w sali na probostwie. Chłopcy o godz. 16.30, dziewczynki o godz. 17.15.

9. W czwartek 22 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania klas III. Po zakończeniu Mszy św. w sali bł. Jana Pawła II odbędzie się dla nich spotkanie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy 11 rocznicę uroczystego Liturgicznego Poświęcenia Naszego Kościoła. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM oraz KUL.

11. W sobotę 8 października planujemy zorganizować, Rajd Różańcowy dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej do sanktuarium MB w Sobocie. Zapisy u p. Anny Jęsiak. Wpłata 5 zł, pozostałe koszty zostaną pokryte z pieniędzy uzyskanych podczas festynu parafialnego.

12. We wtorek 27.09.2011 r. po Mszy św. o godz. 18.00, w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie z przedstawicielami Akcji Katolickiej naszej Archidiecezji.

13. W czwartek 29.09.2011 r. po Mszy św. o godz. 18.00, w Sali bł. Jana Pawła II, pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w 2012 r. przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

14. Już dziś przypominamy, że 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi swoiste triduum, 13.10.11 r. o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, 14.10.11 r. po Mszy św. wieczornej i różańcu Modlitwa Uwielbienia Śpiewem zakończona Apelem Jasnogórskim, 15.10.11 r. po wieczornej Mszy św. występ pani Ewy Urygi wykonującej utwory religijne. Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Franciszek Ryba. W dzień odpustu, bezpośrednio po uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, wspólnym obiadem rozpoczniemy festyn parafialny, który zakończymy ok. godz. 15.00. Drogie panie, zróbcie sobie tego dnia święto od „garów”!

15. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

16. Zmarli: śp. Jadwiga Małecka, zam. przy ul. Gerberowej, której Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek oraz śp. Mieczysław Siudziński, zam. przy ul. Lewkoniowej, którego Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz