XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2013 r.

1. Gościmy dzisiaj o. Bogusława Piechutę OFMCap, moderatora prowincjalnego Grup Modlitwy Ojca Pio, który na Mszach św. głosi Słowo Boże, a o godz. 15.00 w kaplicy odprawi Mszę św. dla Grupy Modlitwy o. Pio naszej parafii i wygłosi konferencję.

2. Bóg zapłać za udział w dzisiejszej zbiórce odzieży dziecięcej i młodzieżowej organizowanej przez PZC, jako dar dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii oraz rodzin z Otorowa. Odzież można składać w reklamówkach do kosza wystawionego w przedsionku Kościoła. Taka możliwość będzie również w ciągu tygodnia, do przyszłej niedzieli.

3. We wtorek przypada w naszej parafii 13 rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Liturgicznie, uroczystość tę, będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

4. Wszystkie osoby zaangażowanie w Duchową Adopcją Dziecka Poczętego zapraszamy w środę 25-go września na godz. 17.30 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę za adoptowanie dzieci oraz na Mszę św. o 18.00.

5. W piątek 27 września po wieczornej Mszy Św. w sali na probostwie spotkanie z rodzicami ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do prywatnej adoracji do godz. 20.00 – następnie repozycja i Apel Jasnogórski.

7. W niedzielę 29 września po Mszy o godz. 17:00 spotkanie kandydatów z klas I, II i III gimnazjum do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy. Po spotkaniu młodzież będzie mogła nabyć indeksy na nowy rok.

8. Informujemy, iż osoby dorosłe, które z różnych względów nie przyjęły bierzmowania, a chciałyby przygotować się w tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej proszone są o kontakt z ks. Wikariuszem do końca miesiąca września.

9. W dniu 5 października o godz. 18.00 z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji członków PZC oraz osób wspierających dobroczynną działalność poprzez ofiary i dary składane na rzecz osób potrzebujących. Po Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas poprowadzi modlitwę dziękczynno-błagalną połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy!

10. Iskierki wraz z opiekunem zapraszają do wspólnej modlitwy śpiewem. Próby odbywają się w piątki o godz. 14.30 w Sali bł. Jana Pawła II.

11. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy wtorek od godz. 19.00 w sali na probostwie. Serdecznie zapraszamy chętnych.

12. Grupa Modlitwy św. o. Pio zaprasza w dniach 28/29 września 2013r. na Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy i czcicieli o. Pio na św. Przeprośnej Górce (od godz. 15.00) i na Jasnej Górze (od Apelu Jasnogórskiego). Opieka duszpasterska – ks. Jerzy Łapiński MSF. Wyjazd sprzed Kościoła św. Rodziny 28.09.13r. po Mszy św. o godz. 7.oo. Powrót dnia 29.09.13r. ok. godz.13.oo. Koszt: 70,- zł. Zapisy: Tomasz Piasecki, nr tel. 609 552 232.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz