XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2010 r.

1. W miniony wtorek odbyło się posiedzenie nowej Rady Ekonomicznej, na którym podjęto sprawy dotyczące finansów naszej parafii. Podczas spotkania przypomniano inwestycje zrealizowane od momentu objęcia parafii przez aktualnego ks. proboszcza oraz ramowo omówiono planowane wydatki parafii.

2. Krótkie sprawozdania z posiedzeń Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w ramach ogłoszeń parafialnych podczas dzisiejszych Mszy św. przedstawia pan Tomasz Zając – członek Rady Duszpasterskiej – prowadzący stronę internetową parafii.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się w intencji tych, którzy są odpowiedzialni za rzetelny przekaz informacji.

4. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM i KUL.
W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania – dziewczyny klas I gimnazjum. Początek o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

5. We wtorek 21 bm. o godz. 19.00 w sali na probostwie odbędzie się pierwsze spotkanie gimnazjalistów klas III (dziewczyny i chłopcy) z ks. Bartoszem, przygotowujące do bierzmowania.

6. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania – dziewczyny klas II gimnazjum. Początek o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

7. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Również w środę pierwsze spotkanie modlitewno-biblijne prowadzone przez siostry Uczennice Krzyża. Początek spotkania o godz. 20.00 w sali na probostwie.

9. W czwartek 30.09.2010 r. spotkanie z rodzicami dzieci klas II, które przygotowują się do I Komunii św. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, a następnie przechodzimy do sali pod kościołem. Obecność rodziców obowiązkowa!

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na „Rajd Różańcowy” do sanktuarium matki Bożej w Sobocie. Wyjazd autokarem w sobotę 02.10.2010 r. o godz. 10.00, a powrót o godz. 15.00. Zgłoszenia u p. Anny Jęsiak, wraz z wpłatą 5 zł. Pozostała część kosztów zostanie pokryta z pieniędzy pozyskanych podczas festynu parafialnego.

11. Pielgrzymko-wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa z noclegiem u sióstr w dniach 9-10.2010 r. W programie, prócz modlitwy w kościele św. Stanisława Kostki i przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz w Niepokalanowie, również zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00, a powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Koszt: 180 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

12. Dnia 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi triduum prowadzone przez ks. dr Mariusza Białkowskiego, a Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat dr Michał Maciołka. W piątek 15 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 października w godz. 14.00 – 17.00 pragniemy zorganizować festyn parafialny przy okazji odpustu. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby posłużyć za nagrody w loterii fantowej.

13. W naszej kaplicy pojawiają się złodzieje, którzy nie tylko zainteresowali się skarbonką, ale ostatnio skradli również vota przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. Z większą uwagą przyglądajmy się ludziom wchodzącym do naszej świątyni.

14. W zakrystii i u ministrantów można nabyć kalendarz ścienny na rok 2011, wydany przez Archiwum Archidiecezji Poznańskiej, w cenie 3 zł.

15. Odszedł do Wieczności śp. Józef Kubiak zam. przy ul. Floksowej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek 23 bm. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.20 na cmentarzu junikowskim.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz