XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

1. Od 01.10.2018 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św., dla dzieci natomiast od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

2. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Ofiary zbierane w kościele przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Podczas Mszy św. odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii.

3. W poniedziałek przypada 9 rocznica śmierci ks. Stefana Dropa, byłego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w jego intencji.

4. W środę  tj. 24.10.br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W ramach przygotowań parafialnych do 100. rocznicy odzyskania niepodległości Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym do sali Św. Jana Pawła II na swoje spotkanie. Podjęty zostanie temat: Uległość czy niepodległość?

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę gościmy „Rycerzy św. Jana Pawła II”, którzy dadzą świadectwo na temat swojego zaangażowania w życie Kościoła. Liczymy, że również w naszej parafii znajdą się chętni, którzy podobnie jak oni, chcieliby pogłębiać swoją formację religijną w duchu nauczania św. Jana Pawła II i dawać świadectwo wiary we wspólnocie parafialnej.

9. Dziś w przedsionku kościoła można nabyć książkę o Ks. Feliksie Michalskim p.t. Ksiądz Proboszcz Feliks Michalski Wspomnienia i świadectwa parafian autorstwa Prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt. Książka zawiera świadectwa parafian pamiętających Ks. Michalskiego, zdjęcia i wspomnienia. Dla parafian pamiętających Ks. Michalskiego jest to bogate źródło wspomnień, dla młodego pokolenia wspaniały opis wyjątkowego człowieka i kapłana. Cena książki wynosi 30 zł. Autorka część kwoty uzyskanej ze sprzedaży postanowiła przeznaczyć na dofinansowanie płyty przygotowywanej przez „Iskierki” z okazji 40-lecia naszej parafii przypadającego w przyszłym roku.

10. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się również w kalendarze misyjne na 2019 r. w cenie 5 zł.

11. Przyjmujemy intencje mszalne i wymienianki roczne na przyszły rok.

12. Z inicjatywy rodziców tworzymy grupę rodziców modlących się codziennie dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci. Prosimy, by rodzice, którzy chcą przyłączyć się do tej grupy, zgłosili się po Mszy św. do zakrystii. Brakuje nam jeszcze 7 rodziców do powstania róży różańcowej modlącej się w intencji swoich dzieci.

13. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

14. Koło Caritas naszej szkoły zbiera nowe i używane – czyste koce i śpiwory dla bezdomnych. Można je składać do kosza przy okienku Caritas podczas różańca dla dzieci. Akcja potrwa do końca października.

15. Zmarła śp. Irena Mańczak, zam. przy ul. Narcyzowej, Msza św. pogrzebowa we wtorek 23.10.2018 r. o godz. 9.00 w naszym kościele, a pogrzeb o godz. 10.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

16. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz