XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

1. Od 01.10.2019 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych w niedzielę o godz. 7.30, a w pozostałe dni tygodnia po wieczornych Mszach św. Dzieci natomiast zapraszamy w środę i w piątek na godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia zachęcamy rodziców by prywatnie modlili się dziesiątką różańca ze swoimi dziećmi.

2. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Podczas Mszy św. odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii.

3. Dziś o godz. 18.00 w kościele koncert sponsorowany przez Urząd Miasta Poznania, pod patronatem Domu Kultury „Stokrotka” i Rady Osiedla Junikowo, który wpisuje się w obchody 40-lecia naszej parafii. Antonio Vivaldi: CZTERY PORY ROKU. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

4. Spotkanie po wrześniowej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela dziś, bezpośrednio po zakończeniu koncertu w sali św. Jana Pawła II.

5. We wtorek przypada 10 rocznica śmierci ks. Stefana Dropa, byłego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w jego intencji.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek (24.10) po nabożeństwie różańcowym w sali na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat: „Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny w świetle traktatu Św. Ludwika de Monfort”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W związku ze zbliżającymi się misjami i nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii został skierowany list do parafian zapraszający do udziału w tych ważnych wydarzeniach. Młodzież w najbliższych dniach dostarczy go do każdego domu.

10. W dniach od 21 do 28.10 w ramach Tygodnia Miłosierdzia, Szkolne Koło Caritas zbierać będzie czyste koce, śpiwory i termosy. Zbiórka odbywać się będzie na terenie szkoły. Zachęcamy do podzielenia się ciepłem przed zimą.

11. W listopadzie, do rozpoczęcia misji, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

12. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Tych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do 1 listopada br.

13. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

14. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz