XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego dziś podczas Mszy św., odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 22.10 przypada 11 rocznica śmierci ks. Stefana Dropa, byłego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w jego intencji.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. Zapraszamy młodzież, (szczególnie przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) na 15 minutową modlitwę i adorację o godz. 19.45 w każdą sobotę. Modlitwę zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. Szczegóły na spotkaniach z animatorami.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii niedzielę powołań. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

8. Od 04.10.2020 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – chór parafialny, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcję Katolicką, piątek – młodzież i ministranci, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca.

9. W związku z trwającą pandemią różaniec dla dzieci w środy i czwartki o godz. 16.00 zostaje odwołany, natomiast istnieje możliwość uczestnictwa dzieci wraz z rodzicami w nabożeństwach różańcowych po wieczornych Mszach św.

10. Do odwołania zostają zawieszone spotkania z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

11. Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii. Tych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do 1 listopada br.

12. W przedsionku kościoła są dostępne kalendarze misyjne w cenie 5 zł

13. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

14. Jak już informowaliśmy, zakończono prace związane z naprawą elementów odpowiedzialnych za uruchamianie i sterowanie naszymi dzwonami. Płatność została rozłożona na dwie transze, połowę zapłaciliśmy, a drugą połowę mamy zapłacić do końca października. Nadal prosimy osoby, które mogą i chcą pomóc w pokryciu tych kosztów o dowolne wpłaty na konto parafii lub złożenie ofiary w kopercie do koszyczka z dopiskiem „Na dzwony”.

15. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz