XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

1. Bóg zapłać za zaangażowanie w godne przeżycie uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej w naszej parafii.

2. W poniedziałek 18.10 święto św. Łukasz – pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pracownikach Służby Zdrowia.

3. Okręgowe spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.30 w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej w Poznaniu.

4. We wtorek 19.10 o godz. 16.00 w domu parafialnym, spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. We wtorek 19.10, na Mszę św. wieczorną, nabożeństwo różańcowe i konferencję ascetyczną zapraszamy członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek 22.10 przypada 12 rocznica śmierci ks. Stefana Dropa, byłego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w jego intencji.

8. W sobotę 23.10.2021 r. w godzinach południowych organizujemy spacer z przewodnikiem: Szlakiem Cudu Eucharystycznego Miasta Poznania. Zapisy w zakrystii. Koszt: 5 zł. Spotykamy się o godz. 11.00 przed kościołem Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej 40.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców modlących się za własne dzieci i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. W październiku odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – katechiści, wtorek – Parafialny Zespół Caritas, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – młodzież, sobota – siostry zakonne, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 16.00.

12. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Zgłoszonych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 35 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do końca października.

13. Rada naszego osiedla prosi o głosowanie na projekty finansowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na r. 2022: Projekt Ogólnomiejski nr 17; Zielony Budżet nr 5; projekty rejonowe: XI.3 i XI.9. Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. W przedsionku kościoła są dostępne kalendarze misyjne w cenie 5 zł i w formie książeczek z informacją o godzinach Mszy św. w kościołach naszej archidiecezji w cenie 7 zł.

16. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

17. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz