XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

1. Celebrujemy dziś święto patrona naszej parafii. Dziękuję za wspólną modlitwę, obecność, zaangażowanie, aby nasza parafia żyła miłością Boga, bliźniego i siebie samego.
Przypada dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy – można złożyć ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia i nabyć kremówki u wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Caritas w cenie 6 zł.

2. Dziękuję za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebrano 5 316, 22 zł.

3. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 7.30 (Wspólnota Żywego Różańca). Dzieci zapraszam w kolejnym tygodniu od poniedziałku do piątku – 24-28 października – o godz. 17.00 na różaniec.

4. W poniedziałek tj. 17.10. o godz. 16.00 w salce na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. We wtorek święto św. Łukasza. Polecajmy w modlitwie pracowników służby zdrowia.

6. W najbliższy czwartek tj. 20.10. po nabożeństwie różańcowym w sali na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Zostanie podjęty temat „Różaniec ratunkiem dla człowieka i świata” oraz kwestia wdrożenia w parafii wniosków synodalnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W sobotę 22 października przypada 13 r. śm. ks. Stefana Dropa, byłego proboszcza naszej parafii. O godz. 18.00 msza św. w Jego intencji, a po niej różaniec.

8. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i wszelkie dzieła misyjne.

9. We wtorek 25 października Parafialny Zespół Caritas i Akcja Katolicka organizuje wyjazd na film „Johnny” – o życiu ks. Jana Kaczkowskiego. Zapraszamy seniorów oraz wszystkich chętnych parafian. Gwarantujemy dojazd. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 14.30. Zapisy w zakrystii.

10. W sobotę 29 października wyjazd dla dzieci. Tym razem Środa Wlkp. i okolice w zależności od pogody. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. godz. 15.00.

11. Zmarła śp. Maria Dzięciołowska z ul. Floksowej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 13.00 w naszym kościele, pogrzeb o godz. 14.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po nabożeństwie różańcowym. Można składać wymienianki roczne. Są też wyłożone na stoliku za ławkami kartki do wymienianek jednorazowych.

14. Nabożeństwa:
- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
- w sobotę adoracja po wieczornej mszy św. do godz. 20.00

Trwajmy we wspólnocie modlitwy – Wasz ks. Marcin