XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2012 r.

1. Początek minionego tygodnia upłynął nam na przeżywaniu odpustu parafialnego, który poprzedzało swoiste triduum. Było to możliwe dzięki wysiłkowi wielu osób. Doceniając to zaangażowanie wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy od soboty do wtorku starali się realizować program odpustowy ustalony przez Radę Duszpasterską. Bóg zapłać za sobotni Rajd Różańcowy i Nabożeństwo Fatimskie, uczestnictwo w niedzielę we Mszach św. i festynie parafialnym oraz przygotowanie produktów żywnościowych, których rozprowadzenie przyniosło zysk przeznaczony na działalność duszpasterską w wysokości 1076 zł., poniedziałkową całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu oraz uczestnictwo we wtorkowej uroczystej Mszy św. odpustowej. Cieszą ci, którzy poczuli się członkami naszej wspólnoty parafialnej i starali się włączyć w przeżywanie tego parafialnego święta, smucą natomiast ci, którzy nie zainteresowali się tym wydarzeniem lub jedynie stanęli z boku i krytycznym okiem spojrzeli na starania innych.

2. Dzisiejsza niedziela to Światowa Niedziela Misyjna. Przed kościołem zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. W poniedziałek o godz. 16.00 celebracja dla dzieci klas II – „Przez tajemnice różańca, Jezus pomaga ludziom poznać Pana Boga”.

4. W poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Wdzięczni Bogu za tak wielkiego orędownika w niebie, pragniemy, jako wspólnota parafialna, uczcić w sposób szczególny Papieża Polaka i dlatego zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z Nieszporami o bł. Janie Pawle II, zaś po Mszy św., na Różaniec papieski, który zakończy procesja z relikwiami bł. Jana Pawła dookoła kościoła. Prosimy zabrać świece.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek o godz. 19.00 Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

7. W sobotę od godz. 10.00 do 16.00 Dzień Skupienia dla rodzin organizowany przez Siostry Uczennice Krzyża.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jakuba Knychałę – kapłana budującego kościół w par. pw. św. Joanny Beretta-Molla w Suchym Lesie. Podczas Mszy św. wygłosi on Słowo Boże, a przed kościołem zbierze ofiary na ten cel.

9. W poniedziałek 29.10.2012 r. o godz. 16.00 celebracja dla dzieci klas III – „Dziękujemy Panu Bogu za rodziców proszących dla nas o wiarę”.

10. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

11. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, w pokoju Caritas, w środy od godz. 15.00 do 16.00 oraz w niedzielę 4 listopada po Mszach św., będą rozprowadzać flagi: biało-czerwone, żółto-białe i biało-niebieskie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na cele charytatywne.

12. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

13. Kalendarze na rok 2013 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne w cenie 5 zł, a Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej w cenie 3 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz