XXIX Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej oraz w niej uczestniczyli. Bóg zapłać również tym, którzy piekli „Jadźki” oraz wszystkim, którzy je nabyli i w ten sposób partycypowali w kosztach zorganizowania odpustu.

2. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. W środę 22.10.2014 r. o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – patrona rodzin. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. z nieszporami. Po Mszy procesja z relikwiami wokół kościoła. Tego dnia zachęcamy do odmówienia różańca w gronie rodzinnym.

6. W czwartek 23.10.2014 r. po Nabożeństwie Różańcowym (ok. godz. 19.00), w sali św. Jana Pawła II, odbędzie się otwarte spotkanie Akcji Katolickiej na temat: „Profilaktyka i leczenie grypy”. Prelekcję wygłoszą farmaceuci z Apteki Wielkopolskiej. Z uwagi na czas wzmożonych zachorowań, tym bardziej zapraszamy parafian do skorzystania z okazji i wysłuchania zaproszonych gości.

7. W piątek po wieczornym różańcu spotkanie młodzieży w salce na probostwie. Serdecznie zapraszamy.

8. Wszystkich ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 pod probostwo, skąd wspólnie pójdziemy za cmentarz porządkować zaniedbane groby.

9. Osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy w sobotę 25 października na Eucharystię na godz.18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy wraz z nami będą się modlić o powołania kapłańskie z naszej archidiecezji, a po Mszach św. zbiorą ofiary na utrzymanie seminarium.

12. W niedzielę 26.10.2014 r. po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, aby wraz z p. Anną Jęsiak zasadziły tulipany, które zakwitną na 1 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II i posłużą do przyozdobienia naszego kościoła na tę okazję.

13. Codziennie do końca miesiąca października Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – siostry zakonne, wtorek – młodzież, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – kapłani, piątek – chór, sobota – Parafialny Zespół Caritas, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

14. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł oraz misyjne w cenie 2 i 5 zł.

15. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2015 rok.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz