XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 r.

1. Codziennie do końca miesiąca października Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – siostry zakonne, wtorek – młodzież, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – kapłani, piątek – chór, sobota – Parafialny Zespół Caritas, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. III, wtorki kl. I i II, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej oraz w niej uczestniczyli. Bóg zapłać również tym, którzy piekli „Jadźki” oraz wszystkim, którzy je nabyli i w ten sposób partycypowali w kosztach zorganizowania odpustu.

3. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś także, w naszych modlitwach, pamiętajmy o Pracownikach Służby Zdrowia.

4. Dziś po Mszach św. Szkolne Koło Caritas rozprowadzać będzie kremówki papieskie w cenie 2.50 zł./ szt. Tegoroczna akcja pomoże wyposażyć audiowizualnie świetlicę w Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie oraz wspomoże działalność SKC na terenie naszej szkoły. Po Maszy św. o godz.11.00 na ulicy Gladiolowej, odbędzie się „Wyścig Papieski” dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Na zwycięzców czekają dyplomy. W organizację oprócz SKC, włączają się Iskierki i ministranci.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 koncert organowy z okazji 25 rocznicy wybudowania, przez firmę p. Jana Drozdowicza, organów w naszym kościele, które ufundował ks. dr Czesław Sajdak. Wykonawcy: Duet I: Martyna Magdziarz – skrzypce i Katarzyna Danel – organy; Duet II: Damian Suchożebrski – bas i Szymon Tritt – organy, tenor. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – patrona rodzin. O godz. 18:00 Msza Św. podczas której szczególnie będziemy polecać wstawiennictwu Świętego Patrona rodziny naszej parafii.

8. W czwartek 22 października w sali Św. Jana Pawła II, po wieczornej Mszy Św. i różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zostanie podjęty temat: „Nadciśnienie tętnicze – chorobą XXI wieku”, który przedstawi doc. dr hab. med. Maciej Cymerys.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. Dnia 25.10.2015 r., podczas Mszy św. o godz. 11.00, uroczyste wprowadzeniem relikwii nowych świętych – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Zelii i Ludwika Martin. Ich szczególnej opiece pragniemy polecić rodziny ministrantów i „Iskierek”.

11. Przyszła niedziela to Niedziela Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, po Mszach św. zbiórka ofiar na utrzymanie seminarium.

12. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

13. Próby scholi młodzieżowej w czwartki o godz. 18.30 i niedziele o godz. 16.30 w sali na probostwie.

14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej podjął innowacyjny projekt aukcji internetowej pod nazwą PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ, celem pozyskania środków finansowych. Parafianie mogą na ten cel ofiarować niepotrzebne przedmioty codziennego użytku nowe, lub używane – niezniszczone, które mogą być ponownie wykorzystane, np. artykuły gospodarstwa domowego, książki, płyty, zabawki, obrazy, pamiątki, nietrafione prezenty. Przedmioty na ten cel można ofiarować w środy w godz. 15.00 – 16.00 w pokoju Caritas.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł oraz misyjne w cenie 5 zł.

16. Przyjmujemy intencje mszalne na 2016 rok.

17. Zmarła śp. Krystyna Nowak, zam. przy ul. Floksowej, Msza św. pogrzebowa 20.10.2015 r. o godz. 9.00, a pogrzeb o godz. 11.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz