XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2010 r.

1. Bóg zapłać wszystkim tym parafianom, którzy zechcieli skorzystać z możliwości spotkania się z Panem Bogiem i sobą wzajemnie, podczas odpustu ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Szczególne podziękowania kieruję do tych, którzy nie żałowali czasu i bezpośrednio zaangażowali się w prace przy organizacji uroczystości. Cieszę się osobiście tymi, na których wiem, że mogę liczyć. Od naszego zaangażowania zależy jaka będzie nasza parafia i jakie wartości będą w niej rozwijane.

2. Szczególne podziękowania kieruję do tych, którzy ofiarowali kwiaty lub złożyli ofiarę na kwiaty oraz tych, którzy pięknie sprzątnęli i przyozdobili naszą świątynię parafialną.

3. Bóg zapłać panu Henrykowi Patanowi oraz tym, którzy mu pomagali przy zakładaniu nowej skarbonki na ofiary za prasę katolicką. Poprzednia została zniszczona przez złodziei.

4. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30.

5. Przez cały październik, podczas nabożeństw różańcowych dla dzieci, włączamy się w akcję Fundacji Redemptoris Missio - „Puszka dla Maluszka”, która ma na celu zakup leków ratujących życie dzieciom z Afryki. Przychodząc na Różaniec przynosimy puszki aluminiowe i składamy je w wystawionym koszu.

6. W poniedziałek spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które pielgrzymowały do Fatimy i Santiago de Compostela. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. Następnie przechodzimy do sali pod kościołem.

7. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek o godz. 20.00 – „Wieczorne zasłuchanie w Słowo” – spotkanie prowadzone przez siostry Uczennice Krzyża. Zapraszamy tych, którzy chcą nauczyć się modlić Pismem Świętym.

9. W sobotę siostry Uczennice Krzyża zapraszają dzieci na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w sali pod kościołem w godz. 11.00 – 13.00.

10. Dnia 24 października Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego – taca w tym dniu będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w niedzielę 24.10.2010 w KISZEWIE  w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego i św. Anny o godz. 15.00.  Wyjazd sprzed kościoła o godz.14.00. Zapisy w zakrystii.

12. W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Jęsiak, ojciec p. Anny, prowadzącej zespół parafialny „Iskierki” oraz uczącej dzieci w naszej szkole. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 18 bm. o godz. 11.00 w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Pniewach, następnie pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Najbliższym zmarłego, jako wspólnota parafialna, składamy serdeczne wyrazy współczucia oraz ofiarujemy naszą modlitwę. Na uroczystość pogrzebową uda się delegacja z naszej parafii. Chcielibyśmy umożliwić wyjazd wszystkim, którzy chcieliby znaleźć się w tym czasie blisko p. Ani. W zakrystii można zgłaszać się na wyjazd. Ci, którzy pojadą swoimi samochodami niech zadeklarują gotowość zabrania innych.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz