XXIX Niedziela Zwykła – 15 października 2016 r.

1. Od 01.10.2016 r. do końca miesiąca odprawiamy Nabożeństwa Różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. prowadzone przez: poniedziałek – siostry zakonne, wtorek – młodzież, środa – Apostolat Maryjny, czwartek – Akcja Katolicka, piątek – chór, sobota – Parafialny Zespół Caritas, a w niedziele o godz. 7.30 przez Wspólnotę Żywego Różańca. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, a przed różańcem  od 15.30 w sali św. Jana Pawła II odbywać się będzie wolontariat misyjny. Podczas zajęć uczestnicy wykonywać będą prace z których pozyskane środki przeznaczą na pomoc dzieciom w Tajlandii.

2. Dzisiejszej niedzieli odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

3. Dziś po Mszach św. przed kościołem rozprowadzamy „Jadźki” – ciasto odpustowe naszej parafii w cenie 3 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej oraz w niej uczestniczyli. Bóg zapłać również tym, którzy piekli „Jadźki”, rozprowadzają je oraz wszystkim, którzy je nabywają. Uzyskane środki przeznaczone są na organizację odpustu.

4. Po Maszy św. o godz.11.00 na ulicy Gladiolowej, w dzień wyboru na Stolicę Apostolską Jana Pawła II, odbędzie się „Wyścig Papieski” dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Na zwycięzców czekają medale. W organizację oprócz SKC, włączają się Iskierki i ministranci.

5. Dziś do udziału we Mszy św. o 17:00 zapraszamy szczególnie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas trzecich na wyznaczonych miejscach.

6. Z okazji Roku Miłosierdzia trwa nowy cykl Verba Sacra, poświęcony Apostołom Miłosierdzia Bożego. W październiku będą prezentowane fragmenty średniowiecznego Żywota św. Jadwigi Śląskiej w wykonaniu aktorki filmowej i telewizyjnej z Warszawy Małgorzaty Buczkowskiej. Oprawę muzyczną przygotował duet Monika Buczkowska/sopran/ i Jacek Pupka /organy/. W programie utwory Durufle’a, Mozarta, Vierne’a i Ruttera. Zapraszamy dziś o godz. 17:00 do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Wstęp wolny.

7. We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Modlimy się tego dnia szczególnie za wszystkich pracowników służby zdrowia.

8. Zapraszamy na spotkania dla mam z malutkimi dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

9. Różaniec dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum we wtorek 18.10 po wieczornej Mszy św.

10. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Dnia 20 października (czwartek) po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym w sali Św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Temat przewodni spotkania: „Co Akcja Katolicka może dać Kościołowi w Polsce, w diecezji, w parafii”?

12. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19:30.

13. W sobotę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – patrona rodzin. O godz. 18:00 Msza Św. podczas której szczególnie będziemy polecać wstawiennictwu Świętego Patrona rodziny naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

14. Niedziela 23 października to Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Towarzyszy jej hasło: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

15. Msza św. w kaplicy i spotkanie Grupy Modlitwy o Pio w niedzielę 23-10-2016 o godz. 15:00.

16. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. wikariusza.

17. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na 2017 r. w cenie 3 i 5 zł.

18. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok oraz wymienianki roczne na zasadach ubiegłorocznych.

19. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz