XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

2. Rodziców, którzy nie potwierdzili jeszcze gotowości rozpoczęcia przez dziecko przygotowania do sakramentu bierzmowania (klasy: 7 i 8 SP i 3 Gim), ks. Sebastian zaprasza dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy św. oraz jutro w poniedziałek do biura parafialnego.

3. Pierwsze spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 17.09.2018 r. o godz. 18.00 Msza św. i po jej zakończeniu przekazanie nominacji na probostwie.

4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki. Tego dnia, w uroczysty sposób w czasie Mszy św. o 18.00 rozpoczniemy przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii. Na Eucharystie zapraszamy młodzież klas 7 i 8 SP oraz 3 Gimnazjum. W tym dniu otrzymają kartki do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

5. We wtorek 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego i mieszkańców Poznania. Po Mszy świętej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście.

6. W środę 19.09.2018 r. o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 20.09.2018 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali Jana Pawła II spotkanie rodziców dzieci klas I i II, które w naszej parafii planują przystąpić do I Komunii św.

9. W najbliższy czwartek 20.09, po wieczornej Mszy Św.  w sali domu parafialnego  odbędzie się otwarte spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat: Duch Święty udoskonala miłość przez dar mądrości. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

10. W piątek o 18.30 w sali domu parafialnego spotkanie dla młodzieży.

11. W sobotę 22 września 2018 r. kolejny wyjazd taborem Kolei Wielkopolskich z cyklu: „Podróż rodzinna Pod parą”. Wyjazd z dworca kolejowego w Szreniawie o godz. 9.00, przejazd do Wągrowca – zwiedzanie miasta, muzeum regionalnego, kościoła św. Jakuba Apostoła, skrzyżowania rzek Wełny i Nielby, w drodze powrotnej przystanek w Murowanej Goślinie – udział w widowisku plenerowym i animacje średniowieczne dla rodzin w Parku Dzieje. Na zakończenie piknik na terenie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Szczegóły na plakacie. Sponsorzy strategiczni: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wójt Gminy Komorniki.

12. W sobotę 22.09 podczas Mszy św. o godz. 18.00 i po jej zakończeniu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

13. W przyszłą niedzielę, 23.09.2018 r. obchodzić będziemy 18 rocznicę poświecenia naszego kościoła, stąd liturgia niedzieli będzie z uroczystości Poświęcenia Własnego Kościoła.

14. Z okazji Roku Jubileuszowego św. O. Pio odbędzie się w naszym kościele specjalny koncert, poświęcony jego postaci. Fragmenty listów świętego odczytają Państwo: Grażyna i Marek Grześkowiakowie, Jadwiga i Tomasz Piaseccy oraz Katarzyna i Piotr Remlein. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Katarzyna Danel – w programie utwory Bacha, Durufle i Guilmant’a. Zapraszamy w niedzielę 23 września o godz. 18:00.

15. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dokonuje podziału żywności programu FEAD. Zainteresowane osoby prosimy o pilne  zgłoszenie się w środy od godz. 16-17- tej w biurze Caritas w przedsionku kościoła.

16. Od początku września br. przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

17. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz