XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

2. Archidiecezjalny Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania dnia 15 września. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. A. Mickiewicza. Następnie wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

3. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17.30 do zakrystii.

4. W środę liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas wieczornej Mszy św. o 18.00 w uroczysty sposób rozpoczniemy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę Mszę św. rodziców i młodzież z klasy 7 i 8. W tym dniu zostaną wręczone książeczki.

5. W środę biuro parafialne będzie czynne od godz. 19.00.

6. W środę 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego i mieszkańców Poznania. Po Mszy świętej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście.

7. W najbliższy czwartek (19.09) po wieczornej Mszy Św. na probostwie odbędzie się otwarte spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat: Dlaczego chrześcijanin powinien być uprzejmy – czyli uprzejmość jako owoc działania Ducha Świętego. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

8. Parafialny Zespół Caritas prosi osoby, które zgłosiły się z prośbą o pomoc i pobrały zaświadczenia o dostarczenie wniosków z MOPR-u do 20 września.

9. W piątek o 18.30 w sali domu parafialnego spotkanie dla młodzieży.

10. W sobotę 21.09 podczas Mszy św. o godz. 18.00 i po jej zakończeniu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

11. W przyszłą niedzielę, 22.09.2019 r. obchodzić będziemy 19 rocznicę poświecenia naszego kościoła, stąd liturgia niedzieli będzie z uroczystości Poświęcenia Własnego Kościoła.

12. Z okazji 40-lecia naszej parafii serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w niedzielę 22.09. o godz. 18:00 w naszym kościele. Wystąpią: Aleksandra Kamińska-Rykowska – mezzosopran, Maria Plucińska – obój, Katarzyna Danel – organy. W programie koncertu znajdą się arcydzieła muzyki religijnej, utwory organowe oraz kameralne. Bóg zapłać właścicielom firmy: Studio Figura za sponsorowanie koncertu.

13. W sobotę 28 września 2019 r. kolejny wyjazd taborem Kolei Wielkopolskich z cyklu: „Podróż rodzinna Pod parą”. Wyjazd z dworca kolejowego w Szreniawie, przejazd do Gniezna i zwiedzanie miasta. Na zakończenie piknik na terenie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Szczegóły na plakacie. Bilety w cenie 40 zł – dorośli i 30 zł – dzieci w zakrystii. Sponsorzy strategiczni: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wójt Gminy Komorniki. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

14. Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz Rada Osiedla Kwiatowego serdecznie zapraszają na dwudniowe bezpłatne warsztaty dla seniorów. Głównym celem warsztatów jest aktywizacja obywatelska seniorów, budowanie kompetencji interpersonalnych oraz umiejętności w zakresie planowania i realizowania inicjatyw senioralnych, a także przekazanie informacji o usługach dla seniorów. W trakcie warsztatów przewidziany jest poczęstunek i przekazanie materiałów informacyjnych. Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 września 2019 r. w godz. 14.30-17.30 w Szkole Podstawowej nr 78 przy ul. Żonkilowej 34. Zgłoszenia przyjmuje: Dawid Drobnić, tel. 690 951 110, e-mail: konsultacje@metropoliapoznan.pl.

15. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na kartkach, stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablotach.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz