XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2013 r.

1. Zgodnie z wolą Episkopatu Polski dziś rozpoczynamy III Tydzień Wychowania. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny UAM.

2. W środę – święto św. Stanisława Kostki – swoje imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Poznański. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 Msza św. oraz w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Temat spotkania: JAKA JEST NASZA WIARA? W CO WIERZĘ? KOMU WIERZĘ? JAK WIERZĘ? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie dla rodziców dzieci klas I i II, których dzieci przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, natomiast w Sali na probostwie spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

4. Iskierki wraz z opiekunem zapraszają do wspólnej modlitwy śpiewem. Próby odbywają się w piątki o godz. 14.30 w Sali bł. Jana Pawła II.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 wyjeżdżamy z pielgrzymką do sanktuarium św. Józefa i katedry w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie nawiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa.

6. W sobotę i niedzielę będziemy gościć o. Bogusława Piechutę OFMCap, moderatora prowincjalnego Grup Modlitwy Ojca Pio, który na Mszach św. wygłosi Słowo Boże. Dla Grupy Modlitwy o. Pio z naszej parafii będzie Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy, na którą zapraszamy również innych zainteresowanych tą duchowością.

7. W niedzielę 22 września po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka odzieży dziecięcej i młodzieżowej jako dar dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii oraz rodzin z Otorowa. Prosimy składać czystą i nieuszkodzoną odzież w reklamówkach do kosza wystawionego w przedsionku Kościoła. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Dnia 24.09.2013 r. przypada w naszej parafii 13 rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Liturgicznie, uroczystość tę, będziemy obchodzić w niedzielę 29 bm.

9. W niedzielę 29 września po Mszy o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum oraz ich rodziców. Po spotkaniu młodzież będzie mogła nabyć indeksy na nowy rok.

10. Informujemy, iż osoby dorosłe, które z różnych względów nie przyjęły bierzmowania, a chciałyby przygotować się w tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej proszone są o kontakt z ks. Wikariuszem do końca września.

11. Grupa Modlitwy św. o. Pio zaprasza w dniach 28/29 września 2013r. na Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy i czcicieli o. Pio na św. Przeprośnej Górce (od godz. 15.00) i na Jasnej Górze (od Apelu Jasnogórskiego). Opieka duszpasterska – ks. Jerzy Łapiński MSF. Wyjazd sprzed Kościoła św. Rodziny 28.09.13r. po Mszy św. o godz. 7.oo. Powrót dnia 29.09.13r. ok. godz.13.oo. Koszt: 70,- zł. Zapisy: Tomasz Piasecki, nr tel. 609 552 232.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz