XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa Giezka, który pełni funkcję wicedyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej, a w naszej parafii będzie realizował swoje powołanie kapłańskie na płaszczyźnie duszpasterskiej.

2. Od dziś Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

3. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W czasie modlitwy powszechnej prosiliśmy Boga o pokój w Afganistanie oraz bezpieczeństwo dla Afgańczyków, a po Mszach Świętych zbieramy ofiary na ich rzecz, które zostaną przekazane przez Caritas Polska.

4. Z racji odpustu w parafii Narodzenia NMP w Tulcach, sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 pielgrzymka rowerowa.

5. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w poniedziałek tj. 06 września br. o godz. 15.30, na „Spotkanie Seniorów” pod hasłem „Radosne pożegnanie lata”. Słodki poczęstunek zastąpimy tym razem „wspólnym grillowaniem w ogrodzie”. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas mogą dowieźć osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, prosimy o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75. Zapraszamy wszystkich Seniorów do domu parafialnego.

7. W środę obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP, o godz. 17.30 jak zwykle nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W sobotę 11 września 2021 r. o godz. 9.00 w Szreniawie rozpoczynamy naszą kolejną podróż POD PARĄ, tym razem do Ostrowa Wielkopolskiego. Prosimy o wcześniejsze przybycie na peron z biletami i podpisanymi oświadczeniami.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę rozpocznie się „Tydzień Wychowania” oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

11. W niedzielę 12.09 podczas Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia tornistrów uczniów klas I. Po tej Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców klas III rozpoczynające bezpośrednie przygotowanie do uroczystości I Komunii św. w przyszłym roku. Rodzice będą mieli możliwość zapisania swojego dziecka oraz zapoznania się z harmonogramem przygotowania.

12. Zapisy do chórku „Iskierki” u p. Anny Jęsiak.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

14. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św.

15. Zmarła śp. Elżbieta Piskorek, zam. przy ul. Frezjowej, obrzędy pogrzebowe miały miejsce w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz