XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2010 r.

1. Młodzież składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli swoje ofiary na pokrycie kosztów związanych z obsługą pielgrzymki do Tulec i potrzeby DLM.

2. XX Parafialna Piesza Pielgrzymka do Tulec wyruszyła wczoraj po Mszy św. o godz. 8.00, a wróci dzisiaj ok. godz. 20.00. O tej godzinie witamy pielgrzymów wracających z Tulec, gromadząc się przy końcu ulicy Stokrotkowej, w pobliżu Grunwaldzkiej. Proszę, by dorośli zabrali ze sobą świece, a dzieci lampiony. Pielgrzymkę zakończymy przy Grocie Matki Bożej odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

3. Chór parafialny wznawia swoją działalność, próby w poniedziałki o godz. 19.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego śpiewu.

4. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i swoje pierwsze spotkanie zapraszam członków nowej Rady Duszpasterskiej. Wręczenie dekretów ks. Arcybiskupa poszczególnym osobom po Mszy św. w sali pod kościołem. Skład RD: Dzięciołowski Radosław, Glapka Barbara, Grzelak Aleksander, Grześkowiak Marek, Jęsiak Anna, Karkosz Magdalena, Kopka Irena, Kowalska Hanna, Matysiak Małgorzata, Nowak Hubert, Piasecki Tomasz, Ratajczak Danuta, Renkiel Marcin, Sołtysiak Piotr, Staniszewska Danuta, Szymańska Hanna, Zając Tomasz.

5. W środę – święto Narodzenia NMP – o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Ogłaszamy nowy nabór do „Iskierek”. Kandydatów, zarówno dziewczynki jak i chłopców, zapraszamy w piątek na godz. 16.00 do sali pod kościołem, gdzie odbędzie się przesłuchanie.

7. W przyszłą niedzielę, w ramach  „Niedzieli z o. Pio” gościmy Krajowego Moderatora Grup Modlitwy Ojca Pio  o. Bogusława Piechutę OFMCap, który już od sobotniego wieczoru będzie głosił homilie. O godz. 15.00 w kaplicy spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 uczniowie klas I przychodzą do kościoła z tornistrami. Podczas mszy św. dokonamy uroczystego poświęcenia tornistrów i pomocy naukowych w nich umieszczonych.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca, w naszym kościele zbieramy ofiary na inwestycje parafialne.

10. Od września br. biuro parafialne będzie czynne w: poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św., jak do tej pory, można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

11. Jeszcze dziś do kosza CARITAS można składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty rozprowadzimy wśród dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

12. Dnia 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi triduum prowadzone przez ks. dr Mariusza Białkowskiego, a Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat dr Michał Maciołka. W piątek 15 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 października w godz. 14.00 – 17.00 pragniemy zorganizować festyn parafialny przy okazji odpustu. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby posłużyć za nagrody w loterii fantowej.

13. Zmarł nasz parafianin: śp. Aleksander Żyła – zam. przy ul. Hiacyntowej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w minioną sobotę.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz