XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2012 r.

1.Wczoraj wyruszyła piesza pielgrzymka do Tulec, a dziś po Mszy św. o godz. 8.00 pielgrzymka rowerowa. Wieczorem, jak co roku, oczekujemy pielgrzymów przy ul. Grunwaldzkiej.

2.Bóg zapłać za złożone podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne.

3.Dziś po każdej Mszy św. można nabyć najnowszy numer czasopisma parafialnego „Jadwisia”. Zachęcamy do nabycia.

4.Dzieci klas I-III po Mszach św. o godz. 11.00 otrzymują obrazki. Obrazki należy wklejać do książeczek, które otrzymały podczas lekcji religii. Uczestnictwo w Mszy św. niedzielnej i wsłuchiwanie się w głoszone Słowo Boże jest szansą do lepszego zrozumienia Eucharystii i potrzeby przyjmowania komunii św.

5.We wtorek 11 września o godz. 20:00 w sali na probostwie odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków zespołu, a także tych, którzy chcieliby dołączyć do scholi i swoim śpiewem upiększać liturgię w naszej wspólnocie parafialnej.

6.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.W czwartek 13 września o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału.

8.W najbliższą niedzielę, dzięki zaangażowaniu Grypy Modlitwy Ojca Pio, będziemy gościć o. Tomasz Duszyca OFMCap, który wygłosi Słowo Boże na Mszach Św. przybliżając nam postać św. o. Pio, a po nich będzie rozprowadzał książki i czasopisma o ojcu Pio.

9.W przyszła niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grypy Modlitwy o. Pio.

10.W poniedziałek 17 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

11.We wtorek 18 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

12.W czwartek 20 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Akcji Katolickiej w sali bł. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych formacją w ramach Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

13.We wtorek 25 bm. o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie dla rodziców dzieci klas I-III będące przygotowaniem do lepszego uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i świadomego przyjmowania komunii św. przez ich dzieci.

14.W niedzielę 30 września w kościele po Mszy Św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas I-III gimnazjum.

15.Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz