XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2016 r.

1. Od dziś Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 19.00 w sali domu parafialnego spotkanie uczestników tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

3. W zakrystii, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec w niedzielę 11 września. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w pielgrzymce jedynie pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów.

4. Dwoje naszych parafian zdecydowało się podjąć powołania zakonne. Z dniem 5 września br. Maciej Walkowiak rozpoczyna roczny nowicjat w zgromadzeniu oo. Salezjanów (Kopiec koło Częstochowy), a Anna Wieczorek dwuletni postulat w Zgromadzeniu Sióstr Uczennic Krzyża (Poznań). Obojgu życzymy wytrwałości na wybranej drodze.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkanie Seniorów w poniedziałek 5-go września  br. pod hasłem „Radosne pożegnanie wakacji”. Słodki poczęstunek zastąpimy „wspólnym grillowaniem”. Zapraszamy  do salki przy Biurze Parafialnym na godzinę 16.00.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w sali na probostwie próba chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiew i chcieliby wzmocnić szeregi naszych chórzystów.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Pierwsza próba Iskierek w piątek 9 września o godz. 14.30 w sali św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy Iskierki oraz chętne osoby do zaangażowania się w śpiew na chwałę Pana Boga.

9. Spotkanie dla chętnej młodzieży od klasy 3 gimnazjum wzwyż w piątek o 20.00 w sali na probostwie. Wszystkich młodych, którzy chcieliby wspólnie zbliżać się do Pana Jezusa poprzez rozmowy, rozważanie Pisma Św., dobry film oraz modlitwę, a także inne formy aktywności serdecznie zachęcamy do przyjścia. 

10. Zbiórka dla ministrantów młodszych w kościele w sobotę o godz. 10.00, a dla ministrantów starszych (od trzeciej klasy gimnazjum) w sobotę o godz. 11.00. Na zbiórkę o godz. 10.00 zapraszamy także wszystkich chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami.

11. W przyszłą niedzielę w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. Pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, skąd udamy się do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd o godz. 7.30 wyruszy pielgrzymka obu parafii do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie bezpośrednio z Tulec lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie do domu.

12. Niedziela 11 września jest drugą niedzielą miesiąca, stąd w naszym kościele składka inwestycyjna.

13. W dniach od 11 do 17 września 2016 r. Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

14. W sobotę 17.09.2016 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych  w  Smolicach i Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Do udziału zapraszamy przede wszystkim seniorów oraz osoby chore i niepełnosprawne naszej parafii. W godzinach południowych obiad wraz kawą i ciastem. Koszt wyjazdu: 30 zł. Osoby niezamożne mogą być zwolnione z tej opłaty. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

15. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 24.09.2016 r. ze stacji kolejowej w Szreniawie, przystanek w Rakoniewicach na zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa, pobyt w Wolsztynie (parowozownia, fara, zwiedzanie miasta), powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 20 zł, dzieci – 15 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

16. Parafialny Zespół Caritas informuje, że wśród mieszkańców naszej parafii nie ma zapotrzebowania na używaną odzież. W związku z tym prosimy, aby nie przynosić odzieży do biura Parafialnego Zespołu Caritas.

17. Drodzy Parafianie zwracamy się z prośbą o wsparcie jednej z naszych parafianek Eugenii Wielgoszak w chorobie. Osoby pragnące pomóc prosimy o oddanie krwi w Stacji Krwiodawstwa  przy ul. Marcelińskiej 44, w godzinach: od pon. do piątku 7:00-15:00, w soboty od 7:00-12:00  /tel 61 8674031 /  z imiennym  wskazaniem dla Wielkopolskie Centrum Onkologii.

18. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz