XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

1. Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2021 r., w miejsce ks. Sebastiana Galuby, do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii został skierowany ks. Krzysztof Giezek, który jednocześnie pełni funkcję wicedyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

2. W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o szczęśliwy przebieg rozpoczynającego się roku szkolnego.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. podczas której modlić się będziemy m. in. w intencji ofiar II wojny światowej w 72 rocznicę jej wybuchu.

4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań do wyłącznej służby Bożej. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów, którzy będą mieli okazję spotkać się ze swoim nowym opiekunem.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.30 do godz. 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W I soboty miesiąca, w godzinach przedpołudniowych, pragniemy odwiedzać chorych naszych parafian. Prosimy o ich zapisywanie w zakrystii do najbliższego piątku.

8. Od I niedzieli września Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

9. W niedzielę 5 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

10. Od przyszłej niedzieli na półkach z prasą katolicką będzie pojawiał się regularnie „Przewodnik Katolicki”. Już dziś można tam znaleźć kilka ostatnich numerów. Nadal także zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma „Gość Niedzielny”.

11. Zapraszamy do zakrystii po odbiór biletów oraz uregulowanie należności za udział w sobotę 11 września 2021 r. w podróży POD PARĄ do Ostrowa Wielkopolskiego.

12. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św.

13. Zmarła śp. Krystyna Łodyga, zam. przy ul. Storczykowej, Msza św. pogrzebowa dnia 31.08.2021 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz